Sport.pl

Przemysław Kaźmierczak nagrodzony przed meczem z Koroną: Sto meczów dla Śląska

Niedawne spotkanie Śląska z Lechią Gdańsk było setnym występem Przemysława Kaźmierczaka w barwach wrocławskiej drużyny. Dlatego przed rozpoczęciem niedzielnego meczu z Koroną Kielce piłkarz został uhonorowany za ten wyczyn.
Chwilę przed pierwszym gwizdkiem w spotkaniu z kielczanami Kaźmierczak odebrał pamiątkową tablicę z rąk prezesa wrocławskiego klubu Krzysztofa Hołuba, członka zarządu klubu Michała Domańskiego oraz najlepszego strzelca w historii Śląska Janusza Sybisa.

We wrocławskim zespole popularny "Kaz" zadebiutował 8 sierpnia 2010 roku w spotkaniu przeciwko Jagiellonii Białystok. Od tamtego momentu w drużynie dwukrotnych mistrzów Polski rozegrał 79 meczów ligowych, po osiem w Pucharze Polski i w eliminacjach do Ligi Europy, cztery w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów oraz jeden o Superpuchar. Strzelił dla Śląska łącznie 17 bramek.

Tym samym Kaźmierczak został szóstym zawodnikiem z obecnej kadry, który ma na swoim koncie ponad sto występów w Śląsku. Najwięcej, bo aż 177 meczów rozegrał dla wrocławskiego klubu kapitan drużyny Sebastian Mila. Tuż za nim plasują się Krzysztof Ostrowski (170), Mariusz Pawelec (161), Tadeusz Socha (149) i Marian Kelemen (112).

Więcej o: