PILNE: Wrocław odkupił piłkarski Śląsk od Zygmunta Solorza. Jeszcze dziś prezentacja nowego prezesa klubu

Gmina Wrocław po odkupieniu akcji Zygmunta Solorza oficjalnie stała się większościowym właścicielem Śląska. Nowym prezesem klubu został Paweł Żelem.
Właśnie teraz w Warszawie podpisywana jest umowa o odkupieniu przez gminę Wrocław akcji piłkarskiego Śląska należących do firmy Bithell Holdings, której właścicielem jest Zygmunt Solorz. Biznesmena reprezentują adwokaci Jerzy Modrzejewski oraz Józef Birka.

- Gminę Wrocław reprezentuje adwokat Józef Palinka, który ma pełnomocnictwo prezydenta Rafał Dutkiewicza - informuje Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta i członek rady nadzorczej Śląska.

Za 51 procent akcji Solorza gmina zapłaci 3,6 mln zł i stanie się właścicielem 99 procent akcji spółki piłkarskiego Śląska.

Na godz. 13 władze miasta i klubu przygotowały konferencję prasową. Podczas niej zostanie zaprezentowany nowy prezes Śląska - Paweł Żelem. W nowym zarządzie w funkcji wiceprezesa znajdzie się także Marek Drabczyk, były dyrektor Legii Warszawa.

- Podpisanie umowy powoduje, że stajemy się większościowym właścicielem Śląska. Pieniądze za transakcję przelejemy na początku przyszłego tygodnia po podpisaniu kontrasygnaty - zaznacza Włodzimierz Patalas.