Sport.pl

Śląsk szuka bramkarza: Na testach Andrzej Sobieszczyk z pierwszoligowej Puszczy

Wychowanek Skawy Wadowice Andrzej Sobieszczyk jeszcze sześć miesięcy temu był zawodnikiem czwartoligowej drużyny Czarnych Staniątki. Dzisiaj 20-letni bramkarz rozpoczął trzydniowe testy w Śląsku Wrocław.
Sobieszczyk na co dzień jest zawodnikiem Puszczy Niepołomice, która aktualnie zajmuje 16. pozycję na zapleczu ekstraklasy. Bramkarz rozegrał do tej pory łącznie 12 spotkań w barwach pierwszoligowego klubu. Kilkanaście dni temu zadebiutował w narodowej drużynie U-21 podczas przegranego 0:1 spotkania z Niemcami. 20-latek imponuje warunkami fizycznymi. Ma aż 198 cm wzrostu. - Nie wiem jeszcze, czy testy będą obejmowały jakiś sparing. Wszystkiego dowiem się na miejscu - mówi Andrzej Sobieszczyk o testach we wrocławskim zespole.

- Duże osłabienie? Z pewnością, ale gdy renomowane, bogatsze od nas kluby patrzą w stronę naszych zawodników, trzeba być otwartym na różne rozwiązania. Jeśli powstaną luki, będziemy starali się je wypełnić. Poza tym czasem nawet dobrze, gdy jest ruch w interesie - przyznaje trener drużyny z Niepołomic Dariusz Wójtowicz na łamach "Dziennika Polskiego".

Andrzej Sobieszczyk na testach w Śląsku zostanie do środy.

Więcej o: