Trener Śląska Stanislav Levy: Chcemy, żeby po meczu z Piastem kibice byli z nas zadowoleni

- Piast Gliwice to przeciwnik, z którym ostatnio bardzo ciężko nam się grało. Chcemy jednak w ostatnim w tym roku meczu zaprezentować się w taki sposób, aby kibice byli z nas zadowoleni - mówi przed sobotnim meczem trener Śląska Stanislav Levy.
Trener Śląska Wrocław Stanislav Levy: - Siłą Piasta jest zespół, co nie oznacza, że w kadrze drużyny nie ma ciekawych indywidualności. W drużynie Marcina Brosza grają choćby Ruben Jurado, z pewnością jeden z lepszych napastników w polskiej lidze, czy lider gliwiczan Tomasz Podgórski. Problemem Piasta z pewnością są wahania, jeśli chodzi o wyniki - potrafią na przykład wygrać z Górnikiem Zabrze, by po kilku dniach wysoko przegrać z Zawiszą Bydgoszcz. Z drugiej strony ten fakt pokazuje, że jest to drużyna nieobliczalna, która do ostatniej chwili walczy o dobry rezultat.

- Nasza sytuacja kadrowa jest prosta - za kartki nie zagra Dudu Paraiba, a pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Mamy dwa warianty na zastąpienie Dudu, ale jeszcze nie podjęliśmy w tej sprawie ostatecznej decyzji. Stanie się to dopiero po ostatnim treningu przed meczem z Piastem.

- Po sobotnim spotkaniu piłkarze wyjadą na urlopy, które potrwają do 6 stycznia. Wolne nie będzie jednak oznaczało wyłącznie odpoczynku. Wszyscy zawodnicy otrzymają od nas indywidualne rozpiski, według których będą ćwiczyli w okresie świąt - kończy czeski szkoleniowiec.

Mecz Śląska z Piastem odbędzie się w sobotę o godz. 15.30 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.