Jarosław Fojut wkrótce zmieni klub? "Dzwonili ze Szkocji i Anglii, ale także Polski"

Dobiega końca przygoda byłego obrońcy Śląska Jarosława Fojuta z norweską ligą. Po tym jak jego drużyna Tromso IL spadła do drugiej ligi, Polak najprawdopodobniej opuści Skandynawię. Piłkarz ma oferty ze szkockiej ekstraklasy, 2. ligi angielskiej i z Polski.
Pomimo spadku klubu z Tromso do niższej ligi Polak był jedną z wyróżniających się postaci w tamtejszym zespole. Dobrą dyspozycję defensora w pewnym momencie zauważył nawet były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik, który zastanawiał się nad powołaniem Fojuta na mecze przeciwko Ukrainie i Anglii. O wysokich umiejętnościach piłkarza często wypowiadał się również były trener Tromso, Agnar Christensen.

Były gracz Śląska w norweskim klubie ma jeden z wyższych kontraktów, dlatego zapewne będzie jednym z pierwszych, który opuści Tromso. - Rzeczywiście mam kilka opcji. Dzwonili ze Szkocji i Anglii, ale także Polski. O nazwach nie ma sensu na razie mówić. Przyznam, że wolałbym spróbować jeszcze w zagranicznej lidze, ale niczego nie przesądzam - mówi o swojej przyszłości Jarosław Fojut w rozmowie dla "PS".

26-letni Jarosław Fojut w Tromso IL grał przez ostatni rok. W tym czasie rozegrał łącznie 34 spotkania, zdobywając w nich dwie bramki. Zawodnik ma jeszcze 1,5-roczny kontrakt z norweskim klubem.