Adam Kokoszka powołany do reprezentacji Polski

Selekcjoner Adam Nawałka powołał 26-osobową kadrę Polski na towarzyskie spotkania z Norwegią (18 stycznia) i Mołdawią (20 stycznia), które biało-czerwoni rozegrają w drugiej połowie stycznia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Na zgrupowanie w Abu Dhabi, które potrwa od 14 do 22 stycznia, Nawałka powołał wyłącznie zawodników występujących na krajowych boiskach. W gronie 26 powołanych największą grupę stanowią piłkarze Legii Warszawa. Z drużyny obecnego lidera T-Mobile Ekstraklasy w kadrze znalazło się aż siedmiu zawodników.

W kadrze znalazł się tylko jeden piłkarz Śląska. To obrońca Adam Kokoszka, który w obecnych rozgrywkach jest filarem wrocławskiej defensywy. Kokoszka ma na koncie dziesięć występów z orzełkiem na piersi, w których strzelił dwie bramki. Po raz ostatni w reprezentacji zagrał 14 listopada w towarzyskim spotkaniu z Rumunią, przegranym przez Polskę 0:1.

To niejedyny dolnośląski akcent w reprezentacji. W kadrze znaleźli się byli piłkarze Śląska: Tomasz Jodłowiec (obecnie Legia Warszawa), Maciej Wilusz (GKS Bełchatów), Adam Marciniak (Cracovia), Łukasz Madej (Górnik Zabrze) oraz pochodzący ze Strzelina Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz).

Kadra na towarzyskie mecze z Norwegią i Mołdawią:

Bramkarze: Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków), Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Dariusz Trela (Piast Gliwice)

Obrońcy: Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Wojciech Golla (Pogoń Szczecin), Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław), Maciej Wilusz (GKS Bełchatów), Adam Marciniak (Cracovia), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa).

Pomocnicy i napastnicy: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (Lech Poznań), Karol Linetty (Lech Poznań), Tomasz Brzyski (Legia Warszawa), Dawid Plizga (Jagiellonia Białystok), Łukasz Madej (Górnik Zabrze), Krzysztof Mączyński (Górnik Zabrze), Dominik Furman (Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Zachara (Górnik Zabrze), Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań), Paweł Brożek (Wisła Kraków).