Sport.pl

UEFA ukarała Śląsk Wrocław. Surowo?

Piłkarski Śląsk Wrocław nie zostanie wykluczony z pucharów, ale musi zapłacić 20 tys. euro grzywny. To kara, jaką UEFA nałożyła na klub za zaległości finansowe wobec piłkarzy.
Wyrok Komisji Kontrolnej ds. Finansów Klubowych jest ostateczny. W zasadzie wrocławianie mogą być z niego zadowoleni, bo na sześć ekip, których sytuację analizowała komisja, cztery dostały kary znacznie poważniejsze. CS Pandurii Targu Jiu z Rumunii musi zapłacić 40 tys. euro grzywny, natomiast łotewskie Skonto Ryga, rumuński Petrolul Ploiesti i ukraiński Metalurg Donieck są na ten moment wykluczone z jednej edycji europejskich pucharów w sezonach 2014/15, 2015/16 i 2016/17. Wspomniane kluby będą mogły w nich zagrać, jeśli do 31 stycznia spłacą zaległości odnotowane na 30 września 2013. Oprócz tego Skonto musi zapłacić 40, Petrolul 50, a Metalurg 80 tys. euro kary.

Najłagodniej została potraktowana portugalska Viktoria, która dostała od UEFA jedynie upomnienie.

Dla Śląska jest to już kolejna kara nałożona na klub przez UEFA. Wcześniej wrocławianie musieli płacić 50 tys. euro za zachowanie swoich kiboli podczas meczów w pucharach.

Więcej o:
Komentarze (7)
UEFA ukarała Śląsk Wrocław. Surowo?
Zaloguj się
 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 15 razy 9

  UEFA karze sobie zapłacić za karę że się innym nie płaci? :))

 • kllk1221

  Oceniono 26 razy 4

  dlaczego karbowiak znowu klamie???? kara wczesniejsza 50 tys to kara za zachowanie kibicow ALE TEZ ZA PRZEWINIENIA I KARTKI PILKARZY. lepiej uderzyc w kibicow niz pisac prawde

 • kllk1221

  Oceniono 17 razy 1

  dlaczego karbowiak znowu klamie????

 • skorzen111

  Oceniono 4 razy -2

  ...są na ten moment wykluczone ...
  Panie redaktorze, powinno być napisane "w tym momencie" .

 • guciokks1987

  Oceniono 18 razy -2

  karac .ebac nie wyrozniac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX