Świetny koniec roku Waldemara Soboty. Dwie bramki Polaka i zwycięstwo Club Brugge [WIDEO]

Dwie bramki dla Club Brugge zdobył w weekend Waldemar Sobota. Zespół Polaka pokonał w wyjazdowym spotkaniu KAA Gent 3:1 i został wiceliderem belgijskiej ekstraklasy.
Były skrzydłowy Śląska wynik spotkania otworzył już w 10. minucie meczu, wykorzystując podanie Hiszpana Victora Vazqueza. Rywale odpowiedzieli jeszcze w pierwszej części spotkania, bramką Nicklasa Pedersena. W 53. minucie Sobota zdobył swojego drugiego gola w tym meczu, ponownie dając prowadzenie FC Brugge. Wynik meczu niespełna dziesięć minut później strzałem z rzutu wolnego ustalił Maxime Lestienne. Chwilę później szansę na zmniejszenie porażki mieli jeszcze gospodarze, ale rzutu karnego nie wykorzystał Pedersen. Polak opuścił boisko cztery minuty przed końcem spotkania, zmieniając Nikolę Storma. Piłkarze Club Brugge spotkanie kończyli w 10. Czerwoną kartkę za faul zobaczył Norweg Tom Hogli. Sobota ma już na swoim koncie trzy bramki w lidze belgijskiej.

Drużyna z Brugii po 20 kolejkach zgromadziła na swoim koncie 43 punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Tegoroczne ligowe zmagania zespół Waldemara Soboty zakończy 26 grudnia spotkaniem w Brukseli z tamtejszym Anderlechtem.