Waldemar Sobota po świetnym meczu: W Club Brugge czuję się coraz lepiej

Były gracz Śląska - Waldemar Sobota zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu Club Brugge z AA Gent, wygranym przez jego drużynę 3:1 - W klubie z dnia na dzień czuję się coraz lepiej - powiedział po zwycięstwie skrzydłowy.
Sobota pierwszego gola dla Club Brugge zdobył w zeszłym tygodniu, ale wówczas dał on jego drużynie remis 2:2 z S.C. Charleroi. Tym razem były piłkarz Śląska Wrocław zanotował już dwa trafienia i przyczynił się do zwycięstwa Brugge nad AA Gent 3:1. Sobota na listę strzelców wpisał się w 10. i 53. minucie dwukrotnie dając swojemu zespołowi prowadzenie.

- Czuje się dzisiaj lepiej niż przed tygodniem, bo wygraliśmy. To był trudny mecz, ale szczególnie w drugiej połowie zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony - skomentował Waldemar Sobota, który dodawał: - Po objęciu prowadzenia daliśmy wprawdzie rywalom szansę, by wrócić do gry, ale przez 30 minut po przerwie wywarliśmy na nich presję, która przełożyła się na dwie bramki. Graliśmy cierpliwie i skutecznie.

Pytany o akcje bramkowe i swoją sytuację w Club Brugge Waldemar Sobota odpowiadał: - Przy pierwszej bramce na moment się zawahałem, przy drugiej już nie. Dwa razy dostałem dobre podania od kolegów i udało mi się je wykorzystać. Z każdym dniem czuje się w klubie coraz lepiej. Teraz jako drużyna znów musimy dać z siebie wszystko i powalczyć u siebie z Waasland-Beveren - podkreślił piłkarz. Waldemara Sobotę pochwalił także szkoleniowiec Club Brugge Michel Preud'homme. - Sobota to piłkarz, który bazuje na intuicji i potrzebuje czasu. Staje się coraz bardziej pożyteczny dla zespołu, a potwierdzeniem tego są gole jeden sprzed tygodnia i dwa zdobyte teraz.