Stevanović odejdzie ze Śląska? Agent szuka mu klubu w Kazachstanie

Dalibor Stevanović wkrótce może odejść ze Śląska Wrocław. Jego menedżer szuka mu klubu, m.in. w Kazachstanie. Tamtejsze media informują, że zainteresowany Słoweńcem jest FC Kajrat Ałmaty.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Wszystko wskazuje, że przygoda Stevanovicia ze Śląskiem dobiega końca. Jego obecna umowa wygasa w czerwcu, a szukający oszczędności wrocławski klub na pewno nie zaproponuje słoweńskiemu pomocnikowi kontraktu na dotychczasowych warunkach. Stevanović w świetle przepisów już w styczniu może negocjować z nowym pracodawcą. Może także podpisać z nim kontrakt i odejść latem za darmo. Jeżeli jakiś klub chciałby pozyskać go już w zimowym okienku, to musiałby dogadać się ze Śląskiem w kwestii kwoty odstępnego.

Jak informuje portal sports.kz, menedżer Stevanovicia szuka mu klubu w Kazachstanie. Jego zatrudnieniem wstępnie zainteresowany jest FC Kajrat Ałmaty. Szanse na angaż 29-letniego pomocnika wydają się duże, bo kilka dni temu szefom dwukrotnego mistrza Kazachstanu nie udało się sprowadzić innego defensywnego pomocnika - Nikoli Drincicia. Reprezentant Czarnogóry podpisał kontrakt z Partizanem Belgrad.

Trenerem drużyny z Ałmaty jest były selekcjoner reprezentacji Słowacji - Vladimir Weiss. Zawodnikami FC Kajrat są m.in. były napastnik MSK Żylina Gambijczyk Momodou Ceesay, były obrońca Leeds United Słowak Lubomir Michalik i pomocnik Alexei Eremenko, 59-krotny reprezentant Finlandii.

Drużyna Vladimira Weissa w minionych rozgrywkach zajęła trzecie miejsce. Nowy sezon kazachska ekstraklasa zainauguruje na początku marca 2014 roku.