Sport.pl

Zagłębie Lubin chce sprowadzić Rafała Gikiewicza, ale Śląsk wycenił go na...

Zagłębie chciało sprowadzić bramkarza Śląska Rafała Gikiewicza. Jednak lubinianie zrezygnowali, gdy Śląsk zażądał za piłkarza 200 tys. euro.
Rafał Gikiewicz chce odejść ze Śląska i próbuje znaleźć nowy klub. Transferem Gikiewicza zainteresowane było Zagłębie Lubin. Trener Orest Lenczyk dobrze zna Gikiewicza, gdyż obydwaj wcześniej współpracowali w Śląsku. Poza tym w Lubinie szukają bramkarza, gdyż nie wiadomo, czy w klubie zostanie Michał Gliwa. Poza tym Gliwa ma za sobą nie najlepszy okres i bez względu na to, czy zostanie, lubiński klub chce wzmocnić tę pozycję.

Na razie do transferu Gikiewicza ze Śląska do Zagłębia nie doszło ze względów finansowych.

- Śląsk chce otrzymać za Gikiewicza 200 tys. euro - twierdzi osoba związana z Zagłębiem, znająca kulisy rozmów. - Na pewno Zagłębie nie zapłaci tylu pieniędzy za tego gracza, to nierealne. Do transferu może dojść, jeśli Śląsk znacznie obniży swoje oczekiwania - podkreśla nasz rozmówca.

Równocześnie sam Gikiewicz poprosił szefów Śląska, aby zgodzili się na jego bezgotówkowe odejście z klubu. Ale w Śląsku oczywiście taką propozycję odrzucili. Wrocławianie nie zamierzają puścić za darmo zawodnika, który ma kontrakt do 2015 r.

Inny problem to trudna sytuacja Gikiewicza w drużynie. Bramkarz nie jest akceptowany przez kolegów. Przypomnijmy, że po jesiennym meczu ligowym z Zawiszą Bydgoszcz Gikiewicz krytykował innych graczy zespołu, a w końcu pobił się w szatni z Przemysławem Kaźmierczakiem.

Chcesz wiedzieć, kogo Śląsk sprzeda, a kogo sprowadzi? Zapisz się na nasz newsletter Śląsk Extra

Więcej o:
Komentarze (3)
Zagłębie Lubin chce sprowadzić Rafała Gikiewicza, ale Śląsk wycenił go na...
Zaloguj się
 • trottel

  Oceniono 9 razy 9

  "Poza tym w Lubinie szukają bramkarza, gdyż nie wiadomo, czy w klubie zostanie Michał Gliwa. Poza tym Gliwa ma za sobą nie najlepszy okres " Poza tym nie chodziłem na język polski, poza tym niedawno był sylwester..

 • his_dudeness

  Oceniono 15 razy 9

  Zagłębie wreszcie przestanie trwonić pieniądze na przereklamowanych grajków?

  "Nie damy za niego 200 tys. euro, to nierealne! Proponujemy 175 i myślę, że to wystarczająca oferta"

 • adis94

  Oceniono 9 razy 1

  Gdyby zgłosił się klub zza granicy pewnie poszedł by za 200 tys ale złotych :)
  A, że klub z Polski chce go kupić to trzeba przebić ofertę kilka krotnie ...
  ŻAL.PL :D
  Ale Zagłębie musi szukać bramkarza, bo to co Gliwa w tym sezonie odpier.dala to jakaś masakra. Przez niego stracili wiele punktów w tej rundzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX