Śląsk będzie miał bramkarza z włoskiego Udinese?

Według portalu weszlo.com bramkarz Udinese Wojciech Pawłowski będzie grał w Śląsku Wrocław. Z naszych informacji wynika, że w grę wchodzi roczne wypożyczenie.
Rozmowy dotyczące wypożyczenia piłkarza potwierdził weszlo.com jego menedżer Patrick Mörk. Wojciech Pawłowski ma dopiero 21 lat, a w roku 2012 trafił do włoskiego Udinese z Lechii Gdańsk. Na Półwyspie Apenińskim polski bramkarz nie przebił się jednak ani do składu Udinese ani drugoligowej Latiny, do której został wypożyczony. W polskiej lidze Pawłowski jako debiutant nie puścił bramki przez 321 minut, czym ustanowił historyczny rekord. Ten zawodnik ma za sobą również występy w reprezentacji Polski do lat 19 i 21.

O tym, że Wojciech Pawłowski może próbować odbudować się w Śląsku, informowaliśmy w grudniu. Wówczas bowiem zawodnik na Twitterze napisał, że ma ofertę z "fajnego miasta i fajnego klubu". Atutem podczas jego rozmów z wrocławianami jest fakt, że obecny prezes klubu Paweł Żelem wcześniej działał w Lechii Gdańsk i pracował nad transferem golkipera do Włoch.

Wojciech Pawłowski do Śląska trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Najpierw zawodnik musi przejść testy, a potem musi zaakceptować go sztab szkoleniowy. By tej akceptacji zabrakło Pawłowski musiałby jednak wypaść dramatycznie.

W zespole trenera Stanislva Levego ten gracz ma zastąpić Rafała Gikiewicza. Gikiewicz ma ze Śląskiem 1,5 roczny kontrakt, ale chce z klubu odejść, bo nie akceptują go koledzy z drużyny. Bramkarz wrocławian po meczu z Zawiszą Bydgoszcz pobił się w szatni z Przemysławem Kaźmierczakiem, a od tego czasu siedzi na ławce rezerwowych. Możliwość jego pozyskania sondowało Zagłębie Lubin, ale Śląsk podyktował cenę 200 tys. euro. Dla lubinian okazała się ona zaporowa.

Śląsk Extra. Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter