Dudu Paraiba już we Wrocławiu. Śląsk trenuje w komplecie

We wtorek Dudu Paraiba przyleciał do Wrocławia, a dzisiaj po raz pierwszy trenował z drużyną Śląska. Tym samym wrocławianie trenują już w komplecie.


Śląsk wznowił treningi w poniedziałek, ale brazylijski obrońca do zespołu dołączył dopiero dzisiaj. Trener Stanislav Levy dał mu dwa dni wolnego więcej ze względu na długą podróż z Brazylii do Polski. Dudu z rodzinnej miejscowości Paraiby wyjechał już w poniedziałek, na wrocławskim lotnisku im. Mikołaja Kopernika wylądował dopiero wczoraj o godz. 21 - po 28 godzinach podróży.

- Zwiedziłem przy okazji pół świata - mówi defensor Śląska. - Z Paraiby poleciałem do Rio de Janeiro, stamtąd udałem się w najdłuższy lot, do Frankfurtu, a następnie czekała mnie jeszcze podróż do Wrocławia. Jestem bardzo zmęczony, ale cieszę się, że mogłem już wziąć udział w treningu. No i na szczęście pogoda dopisuje, choć do brazylijskich upałów jest jeszcze daleko. Gdy wyjeżdżałem, temperatura w Paraibie wynosiła 34 stopnie - dodaje.

Zanim Dudu wyszedł na pierwszy trening w tym roku, tak jak reszta piłkarzy przeszedł badania składu ciała. Po południu sztab szkoleniowy zaplanował kolejne zajęcia na bocznym boisku stadionu przy ul. Oporowskiej.

Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Więcej o: