Flavio Paixao nowym zawodnikiem Śląska. Ale dopiero od 1 lipca

Flavio Paixao będzie piłkarzem Śląska. Portugalczyk podpisał z wrocławskim klubem dwuletnią umowę, która będzie obowiązywała od 1 lipca.


Śląsk dokonał pierwszego wzmocnienia drużyny. Nowym graczem wrocławian został brat Marco Paixao, Flavio. Portugalczyk ze względu na wciąż nierozwiązany kontrakt z irańskim Tractorem Sazi, podpisał umowę, która będzie obowiązywała od 1 lipca. Mimo to wrocławski klub nadal będzie walczył o to, aby 29-letni zawodnik mógł grać jeszcze w obecnym sezonie.

- Bardzo się cieszę, że wreszcie trafiłem do Śląska. Doceniam zaangażowanie władz klubu i samego prezesa, którzy wykonali ogromną pracę i wykazali się dużą determinacją. Wiem, że nawet w sylwestra pracowali nad tym, by mój transfer mógł dojść do skutku. To nie było łatwe, ale się skończyło szczęśliwie. Odkąd ponownie pojawiłem się we Wrocławiu i zobaczyłem nowe władze klubu, byłem pewny, że będzie dobrze. Rozmowy były konkretne, a prezesi klubu przekonujący, dlatego mimo kilku innych ciekawych propozycji wybrałem Śląsk i Wrocław jako miejsce do dalszej gry. Również mój menedżer wykonał tutaj dużo pracy - powiedział Portugalczyk po podpisaniu kontraktu, dodając: - Przez podpisanie tego kontraktu wszystko się dla mnie zmienia, również dla samego Marco. Dla mojego brata ta sytuacja jest bardzo komfortowa. Śląsk ma dobry zespół i wierzę, że wiosną to potwierdzi. Jestem przekonany, że moje przyjście wzmacnia sytuację Śląska i zdecydowanie więcej damy klubowi we dwóch, niż do tej pory dawał jeden Marco. Wcześniej z bratem tworzyliśmy historię w Szkocji, a teraz taką samą chcemy stworzyć we Wrocławiu - mówił dla oficjalnej strony klubu.

Flavio Paixao w przeszłości był zawodnikiem m.in. Sesimbry, FC Porto i szkockiego Hamilton Academical.

https://twitter.com/WroclawSportpl">Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

Zobacz umiejętności piłkarskie Flavio Paixao