Śląsk rozbił Ślęzę. Hat trick Marco Paixao

W pierwszym meczu sparingowym w tym roku Śląsk Wrocław pokonał trzecioligową Ślęzę Wrocław 4:0. Strzelecką formą błysnął Marco Paixao, który popisał się hat trickiem

W meczu ze Ślęzą trener Stanislav Levy posłał do boju praktycznie dwie różne jedenastki, każda z nich zagrała po 45 minut. W wyjściowym składzie wybiegli m.in. Marian Kelemen, Dudu Paraiba, Sebastian Mila, Dalibor Stevanović, Mateusz Cetnarski oraz przebywający na testach Anglik Tom Hateley i Japończyk Minori Sato. Hateley był jedynym graczem Śląska, który zagrał całe spotkanie. W pierwszej części Anglik sprawdzany był jako defensywny pomocnik, a w drugiej części został przesunięty do obrony. Sato był próbowany na prawym skrzydle. Obaj niczym się nie wyróżnili.

Choć na pierwszą połowę trener Levy posłał na teoretycznie silniejszy skład, to na stadionie przy ul. Oporowskiej nie padły żadne bramki. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po zmianie stron, kiedy na boisku pojawił się najskuteczniejszy strzelec drużyny Marco Paixao. Portugalski snajper rozpoczął rok od mocnego uderzenia, strzelając trzy gole w 20 minut.

Po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 67. minucie. Z prawej strony dośrodkowywał Kamil Dankowski, bramkarz Ślęzy nie opanował futbolówki, a Paixao nie zwykł marnować tak dogodnych sytuacji. Dwie minuty później Portugalczyk uderzył nie do obrony z dystansu. Szczególnej urody było jednak jego trzecie trafienie. Asystę przy nim zaliczył Sylwester Patejuk, który zagrał z lewej strony, a Paixao technicznym uderzeniem piętką po raz trzeci pokonał Mateusza Salamagę. Wynik spotkania w 89. minucie ustalił Kamil Dankowski, który po podaniu Paixao, strzałem pod poprzeczkę umieścił futbolówkę w bramce rywali.

Śląsk Wrocław - Ślęza Wrocław 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Paixao (67.), 2:0 - Paixao (69.), 3:0 - Paixao (87.), 4:0 - Dankowski (89.).

Śląsk: I połowa: Kelemen - Socha, Grodzicki, Adamec, Dudu - Hateley, Stevanović, Sato, Uliczny, Mila, Cetnarski. II połowa: Pawłowski - Hateley, Gavish, Kokoszka, Ostrowski - Dankowski, Hołota, Misik, Fedyna, Patejuk - Paixao.

Ślęza: I połowa: Gąsiorowski - Zieliński, Ożga, Przystalski, Stawowy - Kątny, Flejterski, Niewiadomski, Bohdanowicz, Brusiło - Rajter. II połowa: Salamaga - Molski, Wyglądacz, Leśniarek, Szymański, Celuch, Dorobek, Szydziak, Mikuśkiewicz, Góral - Jakóbczak.