Sport.pl

Nietypowy transfer ze Ślęzy do Śląska: Piłkarz w zamian za wypożyczenie stadionu przy Oporowskiej

Testowanego w Śląsku Pawła Zielińskiego można transferować ze Ślęzy za darmo. Trzecioligowa, bezdomna Ślęza w zamian za piłkarza chce rozgrywać swoje mecze na stadionie przy Oporowskiej.


23-letni brat piłkarza Udinese Piotra Zielińskiego, Paweł, od poniedziałku trenuje ze Śląskiem w Turcji na obozie przygotowawczym. Dla gracza Ślęzy to już drugi w ostatnim czasie sprawdzian w zespole Stanislava Levego. Pierwszy raz Zieliński testowany we wrocławskim zespole był dwa miesiące temu. Po ich zakończeniu sztab szkoleniowy przyznawał, że nadal będzie obserwował piłkarza.

Zieliński nominalnie występuje na pozycji pomocnika, choć mógłby być również alternatywą dla prawych obrońców: Tadeusza Sochy i Krzysztofa Ostrowskiego. Pierwszą okazję do udowodnienia swojej przydatności w zespole będzie miał już w środę w meczu sparingowym z ukraińską Howerłą Użhorod.

Co ciekawe, jest szansa, że 23-latka ze Ślęzy można pozyskać za darmo. W zamian Śląsk miał udostępnić Ślęzie swój stadion przy Oporowskiej. Na tym obiekcie trenuje pierwsza drużyna Śląska, a swoje mecze rozgrywa zespół rezerw.

- Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje transferowe dotyczące Pawła Zielińskiego - mówi prezes Ślęzy Paweł Pałys. - Wiemy, że Śląsk chce finalizować transfery bezgotówkowe, natomiast my szukamy stadionu, na którym moglibyśmy rozegrać mecze w rundzie wiosennej. Proponujemy Śląskowi Zielińskiego w zamian za możliwość rozgrywania wiosną naszych spotkań ligowych na stadionie przy Oporowskiej - deklaruje Pałys.

Najstarszy klub we Wrocławiu ma ogromne problemy z infrastrukturą. Ślęzy nie stać na wynajmowanie obiektu przy ul. Wróblewskiego, który kiedyś należał do tego klubu. Dlatego drużyna nie ma gdzie przygotowywać się do drugiej części sezonu.

Pałys: - Nie mamy pieniędzy na opłacenie gry na stadionie przy Wróblewskiego, dlatego musimy szukać nowego miejsca, gdzie moglibyśmy wiosną rozgrywać swoje mecze. Na razie nasi zawodnicy trenują w salach oraz zakładowych czy osiedlowych boiskach. Pojawiła się szansa, żeby trenować na Zakrzowie na stadionie Polaru, ale dopiero od 1 kwietnia. Niestety, takie są realia trzecioligowe klubu, który nie ma gdzie grać w kilkusettysięcznym mieście.

Ślęza po rundzie jesiennej z dorobkiem 40 punktów zajmuje trzecie miejsce w III lidze. Do liderującego Stilon Gorzów traci dwa punkty. Drugą cześć sezonu wrocławianie zaczną wyjazdowym spotkaniem z Promieniem Żary.

Zieliński piłkarzem Ślęzy jest od sześciu miesięcy. W barwach wrocławskiej drużyny rozegrał jak dotąd 15 spotkań, strzelając w nich trzy gole. Latem ubiegłego roku z reprezentacją Dolnego Śląska wygrał krajową edycję rozgrywek o Puchar Regionów UEFA i będzie reprezentował Polskę w dalszej fazie tego turnieju. W przeszłości był zawodnikiem m.in. Bielawianki Bielawa, Orła Ząbkowice Śląskie i juniorskich drużyn Zagłębia Lubin.

Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Więcej o:
Skomentuj:
Nietypowy transfer ze Ślęzy do Śląska: Piłkarz w zamian za wypożyczenie stadionu przy Oporowskiej
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX