Sensacyjny transfer Pawła Garygi: Dla Śląska za słaby, podpisał kontrakt z francuskim FC Nantes

Wychowanek Śląska Paweł Garyga został nowym zawodnikiem francuskiego FC Nantes. 22-latek z drużyną z Ligue 1 podpisał półroczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.


Jeszcze jesienią Garyga występował na wypożyczeniu w barwach drugoligowego KS-u Polkowice. W miniony czwartek rozwiązał kontrakt ze Śląskiem. A wczoraj, w ostatnim dniu okna transferowego podpisał półroczną umowę z FC Nantes. Jeśli Polak się sprawdzi, przedłuży kontrakt o kolejne dwa lata.

- Mogli po sprzedaży Waldka Soboty do Brugii obejrzeć, kim dysponują na własnym zapleczu. Ale po co? Woleli płakać, że nie mają skrzydłowych. Nie wiem, czy Garyga tam w ogóle zaistnieje. Dostał szansę, niech próbuje. Może kogoś we Wrocławiu to otrzeźwi. Niech oni tam zaczną myśleć - mówi dla "Przeglądu Sportowego" menedżer Michel Thiry, który przeprowadził transfer.

FC Nantes to aktualnie ósmy zespół francuskiej ekstraklasy. Drużyna "Kanarków" po 22 kolejkach, ma na koncie 33 punkty, tracąc do liderującego PSG aż 21 oczek. Trenerem zespołu jest Ormianin z francuskim paszportem Michel Der Zakarian, a właścicielem klubu Polak Waldemar Kita. Dzisiaj o godz. 20 FC Nantes zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z FC Sochaux-Montbeliard.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>