Śląsk odrzucił kolejna ofertę sprzedaży Marco Paixao: Kluby z Turcji oferowały za Portugalczyka 850 tysięcy euro

Śląsk odrzucił kolejne oferty sprzedaży Marco Paixao. Agent Portugalczyka twierdzi, że napastnika wrocławian chciały kupić kluby z Turcji: Sivasspor i Trabzonspor, oferując wrocławianom 850 tys. euro.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Śląsk Extra!

Ricardo Alonso, który jest menedżerem Paixao twierdzi, że Portugalczyk otrzymał kolejne świetne ofert z zagranicznych klubów. Tym razem wicelider klasyfikacji ligowych strzelców znalazł się w kręgu zainteresowania piątej drużyny tureckiej ekstraklasy Sivassporu i znajdującego się trzy pozycje niżej Trabzonsporu.

Turcy chcieli przeprowadzić transfer Portugalczyka jeszcze przed zamknięciem okna transferowego, które zamknęło się wczoraj o godz. 18. Szefowie Śląska nie chcieli jednak sprzedać Paixao.

- Sivasspor i Trabzonspor złożyły Śląskowi ofertę za Paixao - twierdzi Alonso. - Obydwa kluby oferowało 850 tys. euro, ale wrocławianie odrzucili propozycję. Marco jest tym faktem bardzo zasmucony - mówi "Wyborczej" agent Portugalczyka.

Zdecydowany na transfer Paixao był przede wszystkim trener Sivassporu Roberto Carlos. Były obrońca Realu Madryt i reprezentacji Brazylii szukał kogoś, kto wzmocniłby siłę ataku w zespole. Tym bardziej że właśnie za 800 tys. euro do francuskiego Rennes odszedł Kamil Grosicki.

Po odmowie Śląska Sivasspor był zdesperowany w poszukiwaniu nowego napastnika i na kilka minut przed zakończeniem okienka transferowego za 300 tys. euro kupił 26-letniego Aykuta Öztürka z niemieckiego trzecioligowca Rot-Weiß Erfurt.

Pieniądze przeznaczone na Paixao w ostatnim dniu zimowego okna transferowego wydał również Trabzonspor, sprowadzając za 1,3 mln euro z rumuńskiej Steauy Bukareszt 28-letniego ofensywnego pomocnika Alexandru Bourceanu.

W najsilniejszych ligach Europy okienko transferowe zostało już zamknięte. Piłkarzy mogą jeszcze kupować m.in. kluby z Rosji, Ukrainy i Polski.