Właściciel Nantes: Garyga? Niech Śląsk się nie martwi

Na razie ściągnięcie tego chłopaka to efekt mojego patriotyzmu, zaufania do jego agenta Michela Thiry i wiary, że ambitny chłopak z Polski sobie poradzi - mówi w ?Przeglądzie Sportowym? o transferze Pawła Garygi właściciel FC Nantes - Waldemar Kita.
Paweł Garyga jest wychowankiem Śląska, który jednak ostatnio przez dłuższy czas w drużynie z Wrocławia nie grał. Zamiast tego był wypożyczany do MKS-u Oława i KS-u Polkowice. 22-letni pomocnik ostatnio najpierw rozwiązał kontrakt z ekipą z Oporowskiej, a potem zupełnie sensacyjnie związał się z FC Nantes grającym w Ligue 1. O transferze mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" polski właściciel Nantes - Waldemar Kita.

- W Śląsku nie muszą się tym martwić, bo jeszcze nie wiadomo, czy sobie u nas poradzi. Na razie ściągnięcie tego chłopaka to efekt mojego patriotyzmu, zaufania do jego agenta Michela Thiry i wiary, że ambitny chłopak z Polski sobie poradzi. Ja lubię ludziom dawać szansę - podkreśla Kita.

Biznesmen przypomina również, że w przeszłości proponowano mu kupno m.in. Śląska Wrocław, ale on zainteresowany był wyłącznie Wisłą Kraków. Bogusław Cupiał na transakcje nie chciał się jednak zgodzić. Waldemar Kita potwierdził, że dotąd we francuski klub zainwestował niemal 100 mln euro.