Śląsk otrzyma od właścicieli 4,4 mln zł: Na razie nie ma decyzji na co klub przeznaczy pieniądze

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy piłkarskiego Śląska podniosło kapitał akcyjny spółki o 4,4 mln zł. Na razie nie wiadomo, na co wydane zostaną pieniądze.
Śląsk zostanie dokapitalizowany sumą 4,4 mln zł. Oznacza to, że właściciele wpłacą do spółki pieniądze proporcjonalne do swoich udziałów. Miasto Wrocław (posiada 49 procent akcji) - przekaże do Śląska około 2,15 mln zł, a trzej nowi akcjonariusze PPH Hasco-Lek SA, Supra Inwest S.A. oraz P.B. Inter-System S.A. (posiadający po prawie 17 procent akcji każdy) - wpłacą po około 750 tys. zł.

- Na razie nie ustaliliśmy, na co zostaną przekazane te pieniądze - zaznacza Rafał Holanowski, akcjonariusz Śląska, prezes firmy Supra-Inwest S.A. - W walnym zgromadzeniu nie brali udziału członkowie zarządu Śląsk, a to oni przeanalizują sytuację finansową Śląska i zaproponują, na co przeznaczyć te sumę. W zarządzie są doświadczeni fachowcy, którzy w krótkim czasie zrobili dużo dobrego dla Śląska. Oni lepiej wiedzą, czy pieniądze przeznaczyć na wzmocnienie drużyny, w sprzęt czy infrastrukturę. Specjalne spotkanie z prezesami zarządu zaplanowaliśmy na środę - podkreśla Holanowski.

Niedawno Śląsk był zadłużony na ponad pięć milionów złotych. Nieoficjalnie wiemy, że klub jest bliski spłacenia całości czteromilionowej pożyczki zaciągniętej w minionym roku w MPWiK. Zmniejszył się także dług wobec piłkarzy. To efekt wcześniejszego rozwiązywania kontraktów z piłkarzami, którzy odchodzą za darmo, ale zrzekają się większości należnych im pieniędzy.

Zgodnie z przewidywaniami powołano nową radę nadzorcza spółki, do której dołączyli przedstawiciele nowych akcjonariuszy: Stanisław Han (PPH Hasco-Lek SA), Rafał Holanowski (Supra Inwest SA) i Marek Nowara (P.B. Inter-System SA). Gminę Wrocław w radzie reprezentują Urszula Szyszka oraz Włodzimierz Patalas. Przewodniczącym rady pozostał Włodzimierz Patalas.

Holanowski: Na pewno w spółce wzmocniona została rola rady nadzorczej. Każdy wydatek powyżej 100 tysięcy złotych musi mieć akceptację rady.