Sport.pl

Rafał Grodzicki przed meczem z Lechem: Trzynaste miejsce w tabeli boli nas i kibiców

Jedziemy do Poznania z podniesioną głową i będziemy walczyć o komplet punktów - mówi środkowy obrońca Śląska Wrocław Rafał Grodzicki przed dzisiejszym meczem z Lechem.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na nasz newsletter Śląsk Extra

W pierwszym meczu ligowym w 2014 roku Śląsk zagra w Poznaniu z Lechem. Przed tym pojedynkiem stoper wrocławian Rafał Grodzicki udzielił wywiadu stronie klubowej slaskwroclaw.pl. Grodzicki w wywiadzie mówi:

O meczu z Lechem Poznań

- Jesteśmy dobrze przygotowani do tego pojedynku, tym bardziej że do meczu pozostaje coraz mniej czasu. Co prawda okres przygotowawczy był bardzo krótki, ale myślę, że ze wszystkim zdążyliśmy. Rozegraliśmy kilka bardzo dobrych sparingów, choć wiadomo, że na ich podstawie nie można w pełni oceniać potencjału drużyny. Wyniki w większości były dla nas pozytywne, ale co ważne, nasza gra wyglądała znacznie lepiej niż jesienią. Atmosfera w drużynie i nasze nastawienie także jest bardzo pozytywne. Jedziemy do Poznania z podniesioną głową i będziemy walczyć o komplet punktów.

O zmianach personalnych w Lechu

- Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, kto w drużynie Lecha będzie najgroźniejszy. Piłkarze Kolejorza na pewno odczują brak pomocy ze strony Murawskiego czy Ślusarskiego, którzy niejednokrotnie potrafili decydować o wyniku drużyny z Wielkopolski, a nam ich nieobecność znacznie ułatwi zadanie. Nie chciałbym, żeby to źle zabrzmiało, ale staram się nie zwracać szczególnej uwagi na przeciwników. Musimy skupić się na sobie i na własnej drużynie, aby każdy z nas dał z siebie wszystko i wyszedł na boisko w pełni zmobilizowany do gry. Będziemy mieli nakreślone pewne założenia taktyczne, które jeśli odpowiednio zrealizujemy, zapewnią nam komplet punktów. Lech to określona marka w lidze polskiej i drużyna, która bardzo dobrze potrafi grać w piłkę, jednak to od nas zależy, czy zdoła rozwinąć skrzydła, czy nie.

O trudnym początku rundy

- Bardzo się cieszę, że już w pierwszym meczu zmierzymy się z Lechem. Jest to bardzo trudny i wymagający rywal, dlatego od samego początku musimy być przygotowani do gry w 110 procentach. Wiemy, że nie możemy w Poznaniu popełnić błędów, a dobry wynik, który możemy tam uzyskać, doda nam skrzydeł na kolejne pojedynki. Z natury jestem wielkim optymistą i wierzę, że drużyna, która wyjdzie w niedzielę na murawę stadionu przy ulicy Bułgarskiej, osiągnie bardzo dobry rezultat.

O awansie do czołowej ósemki ekstraklasy

- Trzynaste miejsce w tabeli boli tak samo zarówno nas, jak i kibiców. Na pewno chcemy szybko zmazać tę niechlubną plamę i udowodnić, że nasza obecna pozycja to tylko wypadek przy pracy. Nie kalkulujemy, ile musimy zdobyć punktów, bowiem w każdym meczu chcemy walczyć o zwycięstwo. Teraz skupiamy się tylko na Lechu, aby z Wielkopolski wrócić z kompletem oczek.

Więcej o: