Piłkarze Miedzi Legnica trenują na zgrupowaniu w Turcji

Od niedzieli piłkarze Miedzi Legnica przebywają na zgrupowaniu w Turcji. Trenują w miejscowości Lara, niedaleko Antalyi.
W hotelu Melas w miejscowości Lara zawodnicy Miedzi mają świetne warunki do treningu i odnowy biologicznej. Jak informuje oficjalna strona klubowa miedzlegnica.eu, dopisuje także pogoda - temperatura powietrza około południa sięga nawet 25 stopni Celsjusza, a zespół trenuje dwa, a nawet trzy razy dziennie. 

- Są znakomite warunki zarówno do treningu, jak i wypoczynku. Mamy do wyboru trzy piękne boiska treningowe, położone zaledwie 10 minut drogi od hotelu. Trenujemy na nich dwa razy dziennie. Dodatkowo zawodnicy, którzy wracają do pracy po kontuzjach, mają jeszcze trzeci trening wyrównawczy - codziennie o godz. 7.15 rano. Po treningach mamy do dyspozycji pełną odnowę biologiczną - relacjonuje trener Piotr Tworek.

W środę o godz. 17 w Belek Miedź rozegra pierwszy sparing podczas tureckiego zgrupowania. Rywalem legniczan będzie FC Gandzasar - trzeci zespół ekstraklasy Armenii. To silny rywal, który regularnie kwalifikuje się do rozgrywek o europejskie puchary.

- W środę zagra większość zawodników. Cieszy mnie, że do dobrej dyspozycji po kontuzjach wracają Wojtek Łobodziński i Mateusz Szczepaniak, którzy ciężko pracują na treningach i dostaną szansę występu w tym sparingu. Nie zagrają raczej Bartosz Machaj i Adrian Cierpka, którzy narzekają na problemy zdrowotne - wyjaśnia Piotr Tworek.