Pomocnik Lechii Gdańsk Mateusz Machaj na testach medycznych w Śląsku

24-letni pomocnik Lechii Gdańsk Mateusz Machaj przechodzi testy medyczne w Śląsku. Jeśli przejdzie je pozytywnie, zostanie zawodnikiem wrocławskiej drużyny.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

Machaj to piłkarz uniwersalny, mogący grać na każdej pozycji w pomocy. Ostatnie trzy sezony spędził w Lechii Gdańsk, w barwach której łącznie rozegrał 51 spotkań, zdobywając trzy bramki. W obecnych rozgrywkach zanotował tylko sześć występów w barwach gdańskiego klubu. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Chrobrego Głogów i Lecha Poznań.

- Obserwowaliśmy Mateusza już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz pojawiła się możliwość, by ściągnąć go do Wrocławia. To bardzo ciekawy i uniwersalny piłkarz, który może grać na wielu pozycjach w pomocy. Jego przyjście do Śląska z pewnością doda naszej drużynie sporo jakości - mówi trener wrocławian Stanislav Levy.

Mateusz Machaj pochodzi z Głogowa. Jego stryj Stefan w latach osiemdziesiątych był czołowym piłkarzem Śląska, z którym w 1987 roku zdobył Puchar Polski. Kontrakt piłkarza z gdańskim zespołem obowiązuje do końca czerwca 2015 rok.