Flavio Paixao nie zagra z Ruchem: FIFA wysłała do Iranu prośbę o ostateczną decyzję

Flavio Paixao nadal nie jest uprawniony do gry w barwach Śląska Wrocław - taką decyzję podczas piątkowego posiedzenia podjęła FIFA.
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wysłała do irańskiego związku reprezentującego były klub Paixao Tractor Sazi prośbę o przedstawienie ostatecznego stanowiska odnośnie do statusu zawodnika. Irańczycy na odpowiedź mają siedem dni. To oznacza, że Flavio Paixao na pewno nie zagra w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów.

Spór wrocławian z byłym klubem piłkarza Tractorem Sazi trwa już od kilku miesięcy. W maju 2013 r. zawodnik wypowiedział umowę tamtejszemu klubowi, domagając się zaległej pensji - około 1,5 mln zł. Od tego czasu sprawa nadal nie została rozwiązana.

W międzyczasie Portugalczyk podpisał dwuletnią umowę ze Śląskiem, która ma obowiązywać od 1 lipca. Mimo to wrocławski klub stara się zatwierdzić zawodnika do gry już teraz. W poniedziałek Irańczycy po raz kolejny odmówili Śląskowi wydania certyfikatu Paixao, w związku z czym wrocławianie skierowali sprawę do FIFA. Ostateczną decyzję, czy zawodnik zagra w Polsce już wiosną, poznamy do końca lutego.

Flavio Paixao ma 29 lat, jest wychowankiem GD Sesimbra. Piłkarz w swojej karierze grał m.in. w rezerwach FC Porto czy szkockim Hamilton Academical. Jest bratem bliźniakiem Marco Paixao.