Trener Stanislav Levy zdymisjonowany. Tadeusz Pawłowski nowym trenerem Śląska

Szefowie Śląska zwolnili trenera Stanislava Levego. Jego następcą zostanie Tadeusz Pawłowski, były gwiazdor wrocławskiego klubu.
Fatalna gra Śląska oraz słabe wyniki zespołu poważnie zaniepokoiły szefów Śląska Wrocław. Prezesi klubu oraz przedstawiciele miasta podjęli decyzję o zdymisjonowaniu trenera Levego. Do jego dymisji doszło bardzo szybko - w kilka godzin po porażce 2:3 z Ruchem Chorzów.

Kandydatem na nowego szkoleniowca jest Tadeusz Pawłowski - były doskonały piłkarz wrocławskiego klubu, a także przed laty jego trener. Pawłowski od ponad 30 lat mieszka w Austrii, ale często przyjeżdża do Polski. W latach 90. pracował w Polsce - był trenerem Śląska i Polaru Wrocław.

- Nie chcę komentować żadnej informacji - powiedział nam w niedzielę wieczorem Tadeusz Pawłowski.

Pawłowski w Austrii zatrudniony jest przez tamtejszy Związek Piłki Nożnej, gdzie w landzie Vorarlberg pracuje w miejscowej Akademii Piłkarskiej. Szefowie Śląska chcieliby, aby Pawłowski zajął się też budowaniem struktur szkolenia i stworzył profesjonalną Akademię Piłkarską. Na razie jednak Pawłowski ma zająć się tylko prowadzeniem pierwszego zespołu, tak aby Śląsk nie został zdegradowany z ekstraklasy.