Nowy trener Śląska: Tadeusz Pawłowski będzie następcą Stanislava Levego

W poniedziałek Śląsk oficjalnie potwierdzi, że drużynę po Stanislavie Levym przejmuje Tadeusz Pawłowski.
Po przegranym 2:3 meczu z Ruchem Chorzów zebrali się właściciele Śląska oraz zarząd klubu. W niedzielę w nocy podjęli decyzję o natychmiastowej dymisji czeskiego szkoleniowca. Powodem dymisji były oczywiście słabe wyniki drużyny, która przegrała obydwa mecze w tej rundzie. Szefowie klubu koniecznie chcieli pokazać, że reagują błyskawicznie i komunikat o zwolnieniu Levego pokazał się na oficjalnej stronie internetowej klubu o północy.

Przedstawiciele Śląska od pewnego czasu byli w kontakcie z Tadeuszem Pawłowskim, byłym piłkarzem i trenerem wrocławskiego klubu. Sondowali możliwość jego zatrudnienia. Po meczu z Ruchem, kiedy zwolniono Levego, zapadła decyzja o nominacji dla Pawłowskiego.

Śląsk w ciągu najbliższych godzin ma oficjalnie ogłosić, że Pawłowski przejmuje zespół. Szkoleniowiec przebywa obecnie w Austrii, gdzie mieszka od ponad 30 lat. Do Wrocławia Pawłowski ma przyjechać we wtorek.

Tadeusz Pawłowski ma 61 lat i jest wychowankiem Pafawagu Wrocław. Jako piłkarz był absolutną gwiazdą Śląska, najlepszym strzelcem drużyny w europejskich pucharach (12 goli) i ekstraklasie (63 bramki). Z wrocławskim zespołem zdobył mistrzostwo Polski, Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju i brązowy medal. Jako trener prowadził m.in. II-ligową Viktorię Bregencja (Austria), szwajcarskie Sankt Margarethen oraz Polar Wrocław czy Bystrzyce Kąty Wrocławskie.

Od wielu lat mieszka w Austrii i jest zatrudniony jest przez tamtejszy Związek Piłki Nożnej, gdzie w landzie Vorarlberg pracuje w miejscowej Akademii Piłkarskiej

W sezonie 1992/93 Tadeusz Pawłowski prowadził Śląsk. Awansował z drużyną do półfinału Pucharu Polski, ale po ligowej przegranej 0:5 z Olimpią Poznań został zwolniony. Decyzja zapadła w dniu meczu z Legią Warszawa. Szkoleniowiec miał wówczas sprzeciwić się wojskowym działaczom klubu, którzy domagali się, by nie wystawiał młodego bramkarza Adama Matyska. W tamtych rozgrywkach Śląsk spadł z ekstraklasy.

Czy wybór Tadeusza Pawłowskiego na trenera Śląska to dobry pomysł?