Pawłowski lepszy od Tarasiewicza, Lenczyka i Levego: Najlepszy debiut od lat

W miniony weekend piłkarze Śląska pod wodzą nowego trenera Tadeusza Pawłowskiego pokonali w wyjazdowym spotkaniu Cracovię 1:0. Niedzielne zwycięstwo było najlepszym debiutem na ławce trenerskiej wrocławian od ośmiu lat.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

Po raz ostatni ta sztuka udała się Lubosowi Kubikowi w 2006 roku. W pierwszym meczu pod wodzą czeskiego szkoleniowca Śląsk pokonał na wyjeździe Miedź Legnica 2:0 w ramach drugoligowych rozgrywek. Od tamtej pory żaden inny trener nie zdołał zwyciężyć w swoim debiucie. Kolejni szkoleniowcy zaledwie remisowali bądź przegrywali. Bez zwycięstwa w pierwszym meczu na ławce trenerskiej wrocławian rozpoczęli więc Jan Żurek, Ryszard Tarasiewicz, Orest Lenczyk oraz Stanislav Levy. Zwycięstwo odniósł tylko Paweł Barylski, który przez krótki czas był szkoleniowcem tymczasowym, zastępując zwolnionego Oresta Lenczyka.

Jeszcze dłużej kibice musieli czekać na zwycięstwo trenera debiutującego jako szkoleniowiec Śląska w ekstraklasie. Po raz ostatni udało się to Marianowi Putyrze, który 9 czerwca 2001 roku pokonał na wyjeździe Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:1.Więcej o: