Sport.pl

Surowe kary dla Legii: Kibice z Warszawy mają zakaz przyjazdu na niedzielny mecz ze Śląskiem

Komisja Ligi na środowym posiedzeniu podjęła decyzję o ukaraniu Legii za zamieszki podczas meczu z Jagiellonią. Stadion przy Łazienkowskiej będzie zamknięty na jeden mecz, Legia musi zapłacić 100 tys. zł kary, jej kibice mają zakaz wyjazdów przez sześć miesięcy, a więc nie przyjadą w niedzielę na mecz ze Śląskiem.
Niedzielny mecz ekstraklasy pomiędzy Legią a Jagiellonią został przerwany po 45 minutach decyzją stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Na trybunach doszło do bójki między pseudokibicami obydwu klubów, do akcji musiała wkroczyć policja.

W środę Komisja Ligi podjęła decyzje o karach dla Legii za wydarzenia z niedzieli. Stołeczny klub został ukarany sportowo i finansowo. Jagiellonii został przyznany walkower za mecz z Legią. Klub z Łazienkowskiej będzie musiał zapłacić 100 tys. zł grzywny i zagrać jeden mecz u siebie - z Wisłą - przy zamkniętych trybunach. Dodatkowo klub został ukarany w zawieszeniu na rok rozegraniem dwóch kolejnych meczów przy zamkniętym stadionie. Kibice obydwu drużyn otrzymali zakazy wyjazdowe do końca rundy zasadniczej na sześć miesięcy. W efekcie kibice Legii nie mogą przyjechać do Wrocławia na niedzielny mecz ze Śląskiem.

Prezes Legii Bogusław Leśnodorski skomentował na Twitterze, że "kary są bardzo bolesne, ciężko będzie się podnieść".

Wcześniej za karanie wziął się sam klub oraz sąd. Po niedzielnym meczu Legia wydała 20 dwuletnich zakazów stadionowych. Stołeczny sąd ukarał trzech chuliganów za udział w bójce ośmiomiesięcznym ograniczeniem wolności i dwuletnimi zakazami stadionowymi. Karę na Legię może jeszcze w czwartek nałożyć wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

We wtorek po południu klub poinformował, że zwolnił dyrektora ds. bezpieczeństwa Dariusza Derewicza.

Więcej o:
Komentarze (5)
Surowe kary dla Legii: Kibice z Warszawy mają zakaz przyjazdu na niedzielny mecz ze Śląskiem
Zaloguj się
 • atuskr

  Oceniono 12 razy 12

  Tytuł powinien brzmieć: Ukarany Śląsk Wrocław podejmie mającą wszystko i wszystkich w poważaniu Legię Warszawa.
  Śląsk Wrocław został ukarany decyzją Komisji Ligi stratą 3 punktów do Jagiellonii Białystok za rozróby bandytów, zwanych kibolami Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok, w meczu tych drużyn w Warszawie.
  Od dnia dzisiejszego każdy bandyta stadionowy w Polsce wie, że jeśli jego drużyna remisuje bądź przegrywa na boisku przeciwnika, wystarczy zrobić zadymę i 3 punkty pojadą do jego klubu.

 • rycholeczek

  Oceniono 23 razy 7

  Znów kłoda pod nogi Śląska. Dlaczego Śląsk ma cierpieć za wybryki chuliganów z Białegostoku i Warszawy? Flavio też nie otrzymmał zgody bo Śląsk nie może być za silny. W takim razie w niedzielę Legia dostanie przykładne baty we Wrocławiu.I jak tu być grzecznym?

 • djparick

  Oceniono 11 razy 3

  Mecz z podtekstami, zapowiada się hit kolejki, ostatnio było dość ostro w plecy dla WKS, więc pora na odwet :)

 • ivan2557

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze że nie przyjadą z Warszawki bo by zrobili zadymę i Śląsk by dostał walkowera a tak jest szans pokonać ległe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX