Superman - Kelemen. A co z pozostałymi piłkarzami Śląska w meczu z Legią? [OCENY]

Znów rewelacyjny Marian Kelemen i pracowity Marco Paixao. Poza tym rozczarowujący Dudu i aktywny Flavio. Oceniamy piłkarzy Śląska za mecz z Legią 1:1.
Chcesz wiedzieć wszystko o Śląsku? Zapisz się na newsletter Śląsk Extra

Skala od 1 do 10

Marian Kelemen - 9

Nie ma co ukrywać, po prostu kapitalny mecz bramkarza Śląska Wrocław. Gdyby nie Kelemen, wrocławianie przegrywaliby już po pierwszej połowie, a nawet remisu mogliby nie dowieźć do końca. Słowak był klasą dla siebie: znakomity na linii, pewny w pojedynkach jeden na jednego. Właściwie warszawianie mogliby zapomnieć o strzeleniu bramki, gdyby nie fakt, że mieli w swoich szeregach Miroslava Radovicia. Spośród graczy na boisku tylko on mógłby się równać z Kelemenem. Z maksymalną notą czekam na mecz, który Śląsk wygra.

Dudu - 3

Brazylijczyk bardzo rozczarował. W defensywie jak cała formacja Śląska nie miał dobrego dnia. W ofensywie nie wnosił tyle, ile zwykle, albo przynajmniej nie tyle, ile należałoby od niego wymagać. Miał znikomą liczbę dośrodkowań, ale za to sporo strat. No i to po akcjach z jego strony Ondrej Duda znalazł się w świetnych sytuacjach przed wrocławską bramką.

Rafał Grodzicki - 5

Ocena lekko podniesiona za udział w akcji bramkowej dla Śląska. Grodzicki zanotował przechwyt, popędził do przodu, rozprowadził akcję wrocławian. Stoperom w naszej lidze zdarza się to rzadko. Jednocześnie nie da się wystawić mu wysokiej oceny, jeśli rywale są w stanie stworzyć tyle sytuacji pod bramką. Trzeba przyznać, że w zamieszaniu we własnym polu karnym grał bardzo ofiarnie.

Adam Kokoszka - 4

Podobnie jak Grodzicki, choć chyba bez aż takiej ofiarności i zaangażowania w ofensywę. Zapamiętałem też stratę przy stanie 0:1, po której warszawianie mogli wyrównać, ale Kucharczyk nie trafił w bramkę. Kokoszce dostaje się jak całej obronie.

Krzysztof Ostrowski - 4

Ponownie bardzo przeciętny występ prawego obrońcy Śląska. Nie był może w całości tak zły jak początek z Cracovią, ale dobry też nie był. Ostrowski pozostawał niemal niewidoczny w ofensywie, o słabej defensywie pisałem już wcześniej. Trzeba przyznać, że trener Pawłowski ma do tego gracza cierpliwość.

Tom Hateley - 5

Kończył spotkanie ze stłuczonym obojczykiem. Anglik znów waleczny, choć miał też trochę strat, po których Legia organizowała niezwykle szybkie kontry. Nierówny przy stałych fragmentach gry. Miał niezłe, ale też wprost beznadziejne. W stosunku do obrońców ocenę podwyższa mu początek drugiej połowy, gdy Śląsk Legię zdominował.

Dalibor Stevanović - 5

Słabszy niż z Cracovią, choć wciąż nie można byłoby odmówić mu waleczności. Skoro jednak przez długie chwile Legia dominowała w środku boiska, to musi się to odbić na ocenie Słoweńca. Stevanović mógł strzelić bramkę, ale coś jest nie tak z jego uderzeniami z bliskiej odległości.

Sylwester Patejuk - 6

Walczył, szarpał, starał się. Dochodził nawet do sytuacji - to dla niego na plus. Na minus to, że sytuacji nie wykorzystywał. Poza tym bywa, że gra nonszalancko, a z takim przeciwnikiem jak Legia obraca się to przeciwko drużynie.

Flavio Paixao - 6

Aktywny, ruchliwy, próbował grać kombinacje z Marco, widać, że przyda się drużynie. Widać też, że gra z zespołem na treningach i w sparingach to nie to samo co mecz z mistrzem Polski. Szkoda, że nie strzelił gola, ale Śląsk będzie miał z niego pożytek. Kiedy Portugalczyk wejdzie w rytm ligowy.

Robert Pich - 7

Lepszy niż z Cracovią. Pracowity, dobry technicznie, jego grę przyjemnie się ogląda. Próbował strzałów z dystansu, przed rzutem karnym pomógł Marco Paixao. Jego kombinacje z bliźniakami mogą niedługo budzić strach w ekstraklasie.

Marco Paixao - 8

Znów niezawodny i niezmordowany. Dla Paixao był to chyba najtrudniejszy mecz tej wiosny, mimo to znów strzelił gola, pomógł drużynie, naharował się jak wół. Nawet jeśli sędzia Gil pomylił się przy rzucie karnym, to Paixao dał mu do tego powód swoją akcją. Więcej okazji właściwie nie miał, ale wykorzystał to, co się dało.

Lukas Droppa i Paweł Zieliński grali zbyt krótko, żeby ich oceniać.