Portugalskie bliźniaki ze Śląska pokochały Wrocław

PRZEGLĄD PRASY. Marco i Flavio Paixao są zachwyceni urokami Wrocławia, który porównują do jednego z najpiękniejszych miast w Hiszpanii - Salamanki - pisze dzisiejszy ?Fakt?
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Dziennikarz "Faktu" wybrał się razem z portugalskimi bliźniakami ze Śląska na wspólny spacer po Wrocławiu. Jak zgodnie przyznali, obaj są zachwyceni urokami stolicy Dolnego Śląska. Szczególnie uwielbiają spacery nad Odrą.

Marco we Wrocławiu mieszka już ponad pół roku. Flavio, który jest starszy od swojego brata o pięć minut, dołączył do niego dopiero w styczniu, ale aklimatyzacja w nowym miejscu dla niego miejscu przebiega bardzo szybko.

- Słyszałem o mroźnej polskiej zimie, ale już w Szkocji przywykłem do niskich temperatur. W dodatku teraz mamy tu ciepło. W rodzinnej Sesimbrze termometry podchodzą w marcu pod 25 stopni, ale jest tak, jak sobie wymarzyłem - podkreśla Flavio.

Bracia Paixao wolny czas starają się spędzać razem. Mieszkają od siebie zaledwie kilkaset metrów. Mają także wspólne ulubione restauracje z tradycyjną polską kuchnią. Najbardziej smakują im nasze zupy. - Uwielbiamy żurek w chlebie - opowiada Flavio. Jedzą oczywiście z umiarem, bo, jak przyznają, pilnowanie diety jest dla nich bardzo ważne.