Mateusz Machaj: Oddałbym asysty za trzy punkty zdobyte w Lubinie

- Szkoda, że dostaliśmy czerwoną kartkę i musieliśmy grać w osłabieniu, bo myślę, że byliśmy w stanie wygrać ten pojedynek - powiedział po derbowym meczu z Zagłębiem Lubin pomocnik Śląska Wrocław Mateusz Machaj

W 31. derbach Dolnego Śląska padł remis 2:2. Bliżej wygranej było Zagłębie, które jeszcze kilka minut przed końcowym gwizdkiem prowadziło 2:1 po efektownym trafieniu Arkadiusza Piecha.

- Było to dziwna konfrontacja. Przez część meczu przewagę miało Zagłębie, później to my dyktowaliśmy warunki gry. Szkoda, że dostaliśmy czerwoną kartkę i musieliśmy grać w osłabieniu, bo myślę, że byliśmy w stanie wygrać ten pojedynek. Mecz mógł zakończyć się każdym wynikiem. Udało nam się zremisować, dlatego cieszymy się z jednego punktu, zwłaszcza że został przywieziony z wyjazdu - powiedział w rozmowie z oficjalną internetową stroną klubu Machaj.

Przez większość drugiej połowy Zagłębie grało z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę w 55. minucie za brutalny faul na Davidzie Abwo obejrzał Dudu. Paradoks polegał na tym, że grający w osłabieniu Śląsk prezentował się znacznie lepiej od gospodarzy i strzelił im dwie bramki. - To bardzo dobrze świadczy o drużynie. Nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca. Staraliśmy się w dziesiątkę zapobiec utracie bramki, a w dodatku udało nam się doprowadzić do wyrównania - podkreślił Machaj.

Dla Machaja był to dopiero drugi występ w barwach Śląska, ale za to bardzo udany. 24-latek rozpoczął spotkanie na prawej pomocy, jednak w drugiej połowie, po zdjęciu z boiska Juana Calahorro został przesunięty na środek drugiej linii, gdzie prezentował się dużo lepiej. Swój występ ukoronował dwoma asystami. - Cieszę się z tych asyst, choć na pewno oddałbym je za trzy punkty zdobyte w Lubinie. Nie popadam w samozachwyt, bo uważam, że stać mnie na jeszcze więcej. To na pewno dobry prognostyk na przyszłość - podsumował Machaj.