Śląsk osłabiony przed meczem z Górnikiem: Dudu pauzuje za "czerwień" w derbach

Bez brazylijskiego obrońcy Dudu Paraiby będą musieli sobie radzić piłkarze Śląska w niedzielnym meczu z Górnikiem Zabrze.


Absencja 29-letniego Brazylijczyka to efekt czerwonej kartki, którą piłkarz otrzymał w ostatnim derbowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin za brutalny faul na Davidzie Abwo. Długość przerwy w grze Dudu może się jeszcze zwiększyć, bowiem na środę Komisja Ligi przewiduje zająć się zachowaniem obrońcy Śląska.

Do dyspozycji trenera Tadeusza Pawłowskiego będą za to pozostali piłkarze. Na żółte kartki w meczu z Górnikiem będą musieli uważać: Rafał Grodzicki, Adam Kokoszka, Krzysztof Ostrowski, a także Sylwester Patejuk. Każdy z nich w przypadku otrzymania podczas niedzielnego spotkania żółtego kartonika będzie pauzował w 28. kolejce.

Natomiast bez zawodników pauzujących za kartki przyjedzie do Wrocławia drużyna Górnika. Ponadto do zespołu zabrzan wracają po zawieszeniu Bartosz Iwan i Tomasz Wełnicki. Ostrej gry musi wystrzegać się Łukasz Madej, który na koncie zgromadził już trzy żółte kartki. Kolejne napomnienie oznaczać będzie dla niego mecz przerwy.

Mecz Śląska z Górnikiem Zabrze odbędzie się w niedzielę 23 marca o godz. 18.30 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Chcesz wiedzieć więcej o Śląsku? Zapisz się na bezpłatny newsletter ŚLĄSK EXTRA >>