Sport.pl

Olimpijski Football Club: Wrocław ma pełnowymiarowe piłkarskie boisko pod balonem

We Wrocławiu powstało kryte, pełnowymiarowe boisko piłkarskie Olimpijski Football Club - na którym można grać i trenować cały rok. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju
Boisko piłkarskie przykryte specjalnym balonem powstało na terenie Stadionu Olimpijskiego, tuż za główną bramą kompleksu. Inwestycja wzorowana jest na podobnym obiekcie, którym dysponuje holenderski Ajax Amsterdam.

Boisko o wymiarach 100 x 50 metrów osłonięte jest specjalnym balonem, który ma wysokość 18 metrów. Całość podzielono na pięć mniejszych boisk (o wymiarach 40 x 20 metrów). W zależności od potrzeb spotkania będą rozgrywane na małych boiskach lub jednym dużym.

Nawierzchnię tworzy specjalna sztuczna trawa wykonana z najnowocześniejszych komponentów. Ma ona atest FIFA i przypomina naturalna trawę. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów trawa jest bezpieczna i można na niej wykonywać wślizgi.

Całość jest oświetlona i ogrzewana, więc mecze piłkarskie można przeprowadzać o każdej porze roku. Przy murawie są dwa rzędy fotelików, tworzące malutkie trybuny.

We Wrocławiu to pierwszy obiekt piłkarski tego typu i jeden z niewielu w Polsce. Mogą tam trenować profesjonalne drużyny seniorów, grupy młodzieżowe klubów, a także wszyscy chętni, którzy będą chcieli wynająć boisko, aby pograć w piłkę.

- Mamy już wiele sygnałów od osób i klubów, które planują wynajmować obiekt - mówi Magdalena Janusik, dyrektorka operacyjna Olimpijski FC. - Zgłaszają się biznesmeni, przedstawiciel Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, różne kluby i rezerwują boiska. Jesienią ruszymy z własną Ligą Biznesu oraz młodzieżowymi szkółkami piłkarskim - podkreśla.

Prace wewnątrz balonu są na ukończeniu. Teraz prowadzone są roboty przy budowie zaplecza technicznego - szatni, pryszniców. Nad boiskiem znajdzie się miejsce dla klubowej kawiarenki, która stanie na specjalnym przeszklonym tarasie, skąd będzie można oglądać grających.

Boiska będą czynne od godziny 8 do 23. Cena wynajęcia boiska (małego lub całego obiektu) uzależniona jest od pory roku oraz pory dnia. Zimą między 8 a 16 koszt wynajęcia małego boiska (40 x 20) wynosi 149 zł, a później do godz. 23 - 199 zł. W weekendy przez cały czas obowiązuje stawka 199 zł. Latem wynajęcie małego boiska wyceniono na 99 zł, a po południu i w weekendy na 149 zł. Przy wynajęciu całego obiektu kwotę należy pomnożyć przez pięć. Na początku działalności do 15 maja wprowadzono 50-procentowe rabaty na wynajęcie obiektu w lipcu oraz sierpniu.

Oficjalne otwarcie inwestycji zaplanowano na 10 maja. Obiekt wybudowała spółka Olimpijski Football Club, której jednym ze współwłaścicieli jest Bartosz Kurek, reprezentant Polski w siatkówce, grający we włoskim zespole Lube Banca Macerata.

Więcej o:
Komentarze (4)
Olimpijski Football Club: Wrocław ma pełnowymiarowe piłkarskie boisko pod balonem
Zaloguj się
 • wielka_smuta

  Oceniono 15 razy 11

  Olimpijski Football Club we Wrocławiu ... a co to za językowy koszmar????

  ----
  A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

 • robco

  Oceniono 12 razy 6

  Muszę przyznać , że to będzie rzeczywiście świetny obiekcik jak na Wrocław szczególnie zimą. Nareszcie będzie gdzie pograć zimą. Graliśmy tu testowo w lutym i sztuczna murawa to na prawdę 1 klasa, a sam balon, szczególnie od wewnątrz robi wrażenie. Bravo za pomysł !!

 • rapp_scallion

  Oceniono 22 razy 6

  I na co nam był stadion za miliard złotych?

 • robco

  Oceniono 9 razy 3

  Polecam wszystkim , którzy kochają grać piłkę. Testowaliśmy obiekt grając sparing w lutym i wrażenia jak najbardziej pozytywne, szczególnie ta sztuczna trawa. Nareszcie będzie gdzie grać we Wrocławiu zimą. Bravo za pomysł, obiekcik 1 klasa szczególnie jak się jest wewnątrz balonu robi wrażenie olbrzyma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX