Obcokrajowcy ze Śląska uczą się polskiego. Zobacz, jak sobie radzą [WIDEO]

Zagraniczni piłkarze Śląska Wrocław rozpoczęli naukę języka polskiego. To kolejna inicjatywa trenera Tadeusza Pawłowskiego, która ma na celu zintegrowanie zespołu
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Po przyjściu trenera Tadeusza Pawłowskiego w Śląsku wiele się zmieniło i to nie tylko, jeśli chodzi o treningi. Szkoleniowiec wielką wagę przykłada do zbudowania dobrej atmosfery w szatni. Właśnie dlatego w ostatnich tygodniach wrocławska drużyna wybrała się m.in. na kręgielnię i strzelnicę. Szkoleniowiec uważa, że integracja była potrzebna nie tylko obcokrajowcom, ale także Polakom. Żeby zrozumienie w drużynie było na jeszcze lepszym poziomie, w klubie zalecili zawodnikom naukę języków obcych. Przed niedzielnym meczem z Górnikiem Zabrze w siedzibie klubu odbyły się pierwsze lekcje.

- Ostatnio niemal cała drużyna wybrała się na zajęcia z języka obcego. Obcokrajowcy uczyli się polskiego, a pozostali chłopcy angielskiego - tak by móc się lepiej dogadywać - powiedział Pawłowski. - Inicjatywa w sprawie uczenia się języków była wspólna. To już w klubie istniało, za mojej kadencji jedynie zostało zintensyfikowane. Pomógł nam trener Łukasz Czajka, który polecił nauczyciela, u którego uczyli się wraz z żoną - dodał.

Lekcja polskiego piłkarzy Śląska [WIDEO]