Hat trick Stevanovicia pierwszy dla Śląska od prawie trzech lat

W meczu z Podbeskidziem pomocnik Śląska Dalibor Stevanović strzelił trzy gole. To pierwszy hat trick we wrocławskiej drużynie od niemal trzech lat!
Jak wyliczyła oficjalna strona internetowa klubu slaskwroclaw.pl, po raz ostatni hat tricka skompletował Cristian Diaz, który zdobył trzy bramki w wygranym 5:0 spotkaniu z Arką Gdynia. Było to 29 maja 2011 r., a dzięki temu zwycięstwu Śląsk sięgnął po tytuł wicemistrza kraju. Na kolejnego hat tricka wrocławscy kibice musieli czekać do kwietnia 2014 r.

- Choć nie dał nam zwycięstwa, to mimo wszystko cieszę się z niego, bo w tym sezonie pod bramką rywali prześladował mnie ogromny pech. Trafiałem w słupki, poprzeczki, miałem sporo innych okazji, ale po meczach mogłem mieć wyłącznie do siebie pretensje, że nie kończyłem ich z golami na koncie - powiedział Dalibor Stevanović po spotkaniu w Bielsku-Białej. To szósty hat trick autorstwa piłkarza Śląska w ekstraklasie. Do tej pory po trzy bramki w meczu zdobyli jedynie Eugeniusz Kulik (sezon 1964/1965 przeciwko Zawiszy Bydgoszcz), Krystian Szuster (1986/1987 przeciwko Górnikowi Wałbrzych), Ryszard Tarasiewicz (1988/1989 przeciwko GKS-owi Jastrzębie), Sławomir Chałaśkiewicz (1990/1991 przeciwko Zagłębiu Sosnowiec) oraz Cristian Diaz (2010/2011 przeciwko Arce Gdynia).