Z kim i kiedy zagra Śląsk w drugiej części sezonu: Wstępna symulacja rywalizacji w grupie spadkowej

W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka tej fazy rozgrywek ekstraklasy. Od miejsca w tabeli poszczególnych drużyn będzie uzależniony terminarz siedmiu dodatkowych kolejek. Może się zdarzyć, że w ostatnim meczu we Wrocławiu Śląsk zagra z Zagłębiem Lubin!
Na oficjalnej stronie klubu slaskwroclaw.pl ułożono wstępną symulację dalszej części rozgrywek i terminarz Śląska, przy założeniu utrzymania obecnych miejsc przez wszystkie drużyny z miejsc 8-16.

Na razie pewne są dwie rzeczy - Śląsk zagra w grupie B, w której rywalizować będą drużyny z miejsc 8-16, a spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała na pewno odbędzie się we Wrocławiu.

Jeśli Śląsk zakończy sezon zasadniczy na obecnej trzynastej pozycji, w dodatkowej części rozgrywek na swoim obiekcie rozegra tylko trzy spotkania, a cztery mecze odbędą się na wyjeździe. By było odwrotnie, Śląsk musi awansować na dwunastą lokatę. Stanie się tak, jeśli wygra w sobotę z Lechią, a Piast przegra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

Jeśli jednak zostanie zachowane status quo, Śląsk zagra u siebie z Piastem Gliwice, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Zagłębiem Lubin, a na wyjeździe zmierzy się z Jagiellonią Białystok, Cracovią, Koroną Kielce i Widzewem Łódź.

Prowizoryczny terminarz na podstawie aktualnych pozycji w tabeli:

26-27 kwietnia: Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

3-4 maja: Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

10-11 maja: Cracovia - Śląsk Wrocław

17-18 maja: Korona Kielce - Śląsk Wrocław

24-25 maja: Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała

27-28 maja: Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

31 maja-1 czerwca: Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin