Śląsk ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Ale gra cztery mecze u siebie

Śląsk Wrocław rundę zasadniczą piłkarskiej ekstraklasy zakończył na 12. miejscu w tabeli ekstraklasy. Wrocławianie mają jedynie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a walkę o utrzymanie rozpoczną od spotkania u siebie z Zagłębiem Lubin.
Chcesz wiedzieć wszystko o Śląsku. Zapisz się na newsletter

Dla drużyny z Wrocławia ten sezon to kompletne rozczarowanie. Zespół, który zaczynał rozgrywki w europejskich pucharach, dziś drży o to, czy będzie na samym dnie tabeli, czy jednak odrobinę wyżej. Śląsk o jedno miejsce dźwignął się dzięki wygranej nad Lechią Gdańsk 1:0. Wrocławianie po golu Marco Paixao (16. w sezonie - przyp. red.) zwyciężyli po raz pierwszy u siebie od października, w tej rundzie i za kadencji trenera Tadeusza Pawłowskiego.

Dzięki trzem punktom byli mistrzowie Polski przeskoczyli w stawce Piasta Gliwice, który zremisował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Trudno jednak powiedzieć, by ich sytuacja w walce o utrzymanie była komfortowa. Przy obecnej formule rozgrywek nie jest zresztą taka dla nikogo. Między strefą spadkową a dziewiątym miejscem jest wszak tylko pięć "oczek" różnicy. Wrocławianie w fazie play-out rozegrają na własnym stadionie cztery spotkania na siedem. Po podziale punktów mają tylko 17 "oczek", ledwie o dwa więcej niż przedostatnie w stawce Zagłębie Lubin. Walka o uniknięcie degradacji będzie więc z pewnością zażarta.

W grupie zespołów rywalizujących o utrzymanie znalazły się ostatecznie Cracovia Kraków, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Lubin i Widzew Łódź.

Tabela grupy spadkowej po podziale punktów

9. Cracovia 20 punktów

10. Jagiellonia Białystok 20

11. Korona Kielce 19

12. Śląsk Wrocław 17

13. Piast Gliwice 17

14. Podbeskidzie Bielsko-Biała 16

15. Zagłębie Lubin 15

16. Widzew Łódź 11

Mecze Śląska w walce o utrzymanie

26-27 kwietnia: Zagłębie Lubin (dom)

3-4 maja: Piast Gliwice (wyjazd)

10-11 maja: Widzew Łódź (dom)

17-18 maja Podbeskidzie Bielsko- Biała (dom)

24:25 maja: Jagiellonia Białystok (wyjazd)

27-28 maja: Cracovia Kraków (dom)

31-1 czerwca: Korona Kielce (wyjazd)