Porażka rezerw Śląska Wrocław z czołową drużyną trzeciej ligi

W minioną sobotę piłkarze rezerw Śląska przegrali na wyjeździe 0:1 z czołowym zespołem na trzecioligowych boiskach - Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Początek spotkania należał do podopiecznych Piotra Jawnego. Piłkarze Śląska już w 12. minucie spotkania zdobyli bramkę. Jednak trafienia Kamila Dankowskiego nie uznał sędzia, który dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. W dalszej części pierwszej połowy dominowała już drużyna z Gorzowa. Wrocławian przed utratami bramek ratował świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Jakub Wrąbel.

Po zmianie stron ponownie lepiej zaczęli piłkarze z Wrocławia. Strzał Dankowskiego minimalnie minął bramkę Stilonu. Dobrą sytuację zmarnował również napastnik Rafał Sikorski. W 69. minucie meczu bramkę zdobył gorzowski zespół. Na listę strzelców wpisał się Patryk Nowaczewski, który pokonał Wrąbla w sytuacji sam na sam. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką rezerw Śląska 0:1.

Wrocławianie po 25 kolejkach z dorobkiem 41 punktów zajmują siódmą pozycję w tabeli trzeciej ligi grupy dolnośląsko-lubuskiej. Do liderujących rezerw Zagłębia tracą 14 punktów. Stilon Gorzów Wielkopolski ma na swoim koncie 53 punkty i zajmuje drugie miejsce.

Stilon Gorzów Wlkp. - Śląsk II Wrocław 1:0 (0:0)

Bramka: Nowaczewski 69

Śląsk: Wrąbel - Miazgowski, Wdowiak, Kohut (80 Rodzik), Kubiak, Dankowski, Danielik, Misik, Repski (58 Fedyna), Majcher, Matusik (46 Sikorski)