Sport.pl

Trener Orest Lenczyk po porażce: Nasz problem zaczął się po zejściu Banasia z boiska

- Nie po to tyle się pracuje, żeby w końcówce tak tracić szansę na jeden punkt - mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Zagłębia Lubin Orest Lenczyk. Śląsk wygrał z Zagłębiem 1:0.
Po meczu Orest Lenczyk, trener gości, ocenił grę.

- Bardzo dużo zrobiliśmy, żeby tego meczu nie przegrać. Z drugiej strony mniej, żeby wygrać. Dzisiaj był to mecz Zagłębie Lubin - Marco Paixao. Już to podkreślałem, że Śląsk byłby w innej sytuacji, gdyby nie punkty zdobyte dzięki bramkom tego zawodnika. Nie jest to sytuacja idealna, ale na pewno o niebo lepsza niż Zagłębia. Chociaż w przypadku wygranej wyprzedzilibyśmy Śląsk w tabeli.

Nasz problem zaczął się, kiedy boisko opuścił Adam Banaś. Miał on określone zadanie w linii obrony, dzięki czemu mogliśmy zagrać spokojniej. Dwaj zawodnicy obok niego nie byli w dobrej formie i nie mogę powiedzieć, że jestem z nich zadowolony.

W 85. min zapytałem moich trenerów, czy w takiej sytuacji remis byłby dla nas korzystny. Jednak powtórzyła się sytuacja z meczu w Lubinie. W końcówce Paixao strzelił sobie jak na treningu. Nie po to tyle się pracuje, żeby tak tracić szansę na jeden punkt. Teraz bezwzględnie musimy wygrać wszystkie mecze u siebie - zakończył Lenczyk.

Więcej o:
Komentarze (6)
Trener Orest Lenczyk po porażce: Nasz problem zaczął się po zejściu Banasia z boiska
Zaloguj się
 • validator

  Oceniono 11 razy 9

  Wasz problem zaczął sie jak zaczeliście sciągać wypalonych pseudo piłkarzy w wieku 28-30 lat, którzy przyszli do ZL tylko dla odłożenia kasy na starość. Nigdzie indziej ten piłkarski szrot nie mógł liczyć na zarobki 60-80 tyś. zł miesięcznie, ale kto bogatemu zabroni...

 • tomekpasiak1906

  Oceniono 13 razy 9

  Problem to brak ambicji u grajków ,ale jeszcze troszkę i niestety 1 liga.

 • baroni70

  Oceniono 7 razy 5

  Po to Śląsk związał się z Paixao Panie trenerze Lenczyk, ażeby ten strzelał bramki, bo za to jest odpowiedzialny piłkarz grający na takiej pozycji. Nie rozumiem tego stwierdzenia, że gdyby nie Paixao to Śląsk byłby gdzie indziej. A niestety jak się jedzie na mecz derbowy z nastawieniem na jeden punkt, to wraca się z niczym.

 • baroni70

  Oceniono 4 razy 2

  W derbach gra się mądrą otwartą piłkę Panie Trenerze, a nie stawia się autobusu w bramce i czeka na koniec meczu jak na zbawienie. Derby to wymiana ciosów, po to my kibice przychodzimy i przyjeżdżamy za swoimi drużynami na mecze, by te grały a nie nas usypiały.

 • validator

  Oceniono 4 razy 2

  Wasz problem zaczął sie jak zaczęliście sciągać wypalonych pseudo kopaczy w wieku 28-30 lat którzy przyszli do ZL tylko dla odłożenia kasy na starość, bo żadna poważna liga z zachodu/wschodu tego szrotu nie chciała.

 • baroni70

  Oceniono 5 razy 1

  Zagłebie ma potencjał by grać mądrą, otwartą piłkę, ale jak się muruje bramkę i czeka na cód z jasnego nieba to tak to się kończy. Ten autobus w bramce to my znamy Panie trenerze, ale zasypiamy jak takie mecze oglądamy. Derby wymagają walki i wymiany ciosów, tego my kibice oczekujemy od naszych drużyn, a nie jednego punktu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX