Marco Paixao imponuje skutecznością, profesjonalny Kelemen nie zawodzi, koszmar Lukasa Droppy [OCENY PIŁKARZY ŚLĄSKA]

Śląsk wygrał arcyważny mecz z Zagłębiem Lubin 1:0 i oddalił od siebie widmo degradacji. Zagłębie nadal jest przedostanie w tabeli i wciąż rozczarowuje swoją koszmarną grą.
Za mecz z Zagłębiem Lubin oceniliśmy piłkarzy Śląska. Oto oceny z krótkim uzasadnieniem.

OCENY W SKALI: 1-10

Marian Kelemen: 6

Jak zwykle bramkarz Śląska zaimponował profesjonalizmem. Przez cały mecz w zasadzie był bezrobotny, gdyż Zagłębie tylko rozpaczliwie się broniło. Ale na 10 minut przed końcem gry goście mieli doskonałą okazję strzelecką - Błąd uderzał z 15 metrów, ale Kelemen doskonale interweniował. A działo się to przy wyniku 0:0.

Paweł Zieliński: 5

Tym razem nieco mniej widoczny. Lubinianie tylko się bronili i ich akcje ofensywne można było policzyć na palcach jednej ręki - w efekcie Zieliński w destrukcji nie miał wiele pracy. A w ofensywie był mało widoczny.

Rafał Grodzicki: 5

Zaczął średnio. Dwa razy przegrał fizyczne starcia z dużo mniejszym od siebie Arkadiuszem Piechem, który potrafił go przepchnąć i powalić na ziemię. Potem stoper Śląska mocno mu się zrewanżował i napastnik Zagłębia długo nie podnosił się z murawy. Z upływem minut było lepiej, ale dwa razy Grodzicki w prosty sposób zgubił piłkę przy wyprowadzaniu akcji.

Adam Kokoszka: 6

Skuteczny i pewny. Dobry mecz drugiego stopera Śląska, który zaprezentował się solidnie. W zasadzie nie popełnił poważniejszych błędów, ale rywal nie był specjalnie wymagający.

Dudu: 6

Tym razem niezły mecz Brazylijczyka. Jak zwykle lepszy był w ofensywie i starał się dogrywać piłki w pole karne. Na początku dośrodkował doskonałą piłkę do Marco Paixao, ale ten został zablokowany. W defensywie nie miał okazji się wykazać, gdyż Zagłębie praktycznie nie atakowało.

Lukas Droppa: 2

Najsłabszy zawodnik Śląska. Jego występ był kompletnym nieporozumieniem. Trudno zrozumieć dlaczego trener Śląska wystawił defensywnego pomocnika na prawym skrzydle. Droppa nie ma predyspozycji, aby grać na tej pozycji i męczył się, kiedy przebywał na boisku. Absolutnie nie stwarzał żadnego zagrożenia pod bramką rywali.

Tom Hateley: 4

Bardzo przeciętny występ Anglika. Hateley niewiele wnosi o gry Śląska i nie jest żadną wartością dodaną w tej drużynie.

Dalibor Stevanović: 6

Im bliżej do końca jego kontraktu ze Śląskiem tym Słoweniec lepiej gra. Rozważny, odpowiedzialny, pożyteczny. Za kadencji trenera Pawłowskiego wreszcie zaczął więcej biegać i grać prostopadłe piłki, przyspieszające akcje wrocławian. Wcześniej głównie dreptał po boisku i grał piłki "na alibi" - do najbliżej stojącego partnera.

Sebastian Mila: 6

Nierówny mecz Mili. Zaczął dobrze i całkowicie ze Stevanoviciem zdominował środek boiska. Szukał Marco Paixao i próbował dogrywać mu piłki. Później nierówny, momentami znikał z pola widzenia. Jednak w kluczowym momencie pokazał, że jest stworzony do dogrywania bramkowych piłek. To po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego Marco Paixao zdobył jedynego gola w derbach z Zagłębiem

Flavio Paixao: 4

Brat bliźniak Marco nadal gra przeciętnie i jest jednym z większych rozczarowań Śląska. Znów nie strzelił gola, nie zaliczył asysty. A na początku drugiej połowy po podaniu brata był w doskonałej sytuacji, jednak z kilku metrów nie potrafił pokonać Rodicia. Flavio w czasie meczu zmieniał strony, ale zarówno na lewym, jak i prawym skrzydle nie stwarza wielkiego zagrożenia.

Marco Paixao: 7

Snajper Śląska znów otrzymuje najwyższą ocenę, ale w pełni na nią zasłużył. I nie tylko dlatego, że zdobył arcyważnego gola, który pozwolił Śląskowi awansować w tabeli i wprowadzi nieco spokoju przed kolejnymi meczami o uniknięcie degradacji. Marco ponownie był najbardziej aktywnym graczem Śląska w ofensywie - szukał gry, wychodził na pozycje, kilka razy strzelał z dystansu, był najgroźniejszym zawodnikiem Śląska. Dobry bramkarz Zagłębia Rodić potrafił wygrać z nim pojedynki w kilku sytuacjach, ale w 88. minucie był zupełnie bezradny.