Były trener Śląska Ryszard Trasiewicz obejmie francuską drużynę Valenciennes?

Były szkoleniowiec Śląska, a obecnie trener Zawiszy Bydgoszcz Ryszard Tarasiewicz znalazł się w gronie kandydatów do objęcia zespołu Valenciennes. Klub z północy Francji najprawdopodobniej po sezonie pożegna się z Ligue 1.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" były trener Śląska ma duże szanse na objęcie posady szkoleniowca drużyny z północy Francji, bowiem dyrektorem sportowym klubu jest Loic Perrard. W sezonie 1990/1991 Francuz grał razem z Tarasiewicziem w zespole Nancy.

Szkoleniowiec Zawiszy na stanowisku trenera zastąpiłby Belga Ariela Jacobsa. Valenciennes na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli i niemal na pewno spadnie do drugiej ligi.

- To byłaby ciekawa opcja i duże wyzwanie. To, że klub gra w drugiej lidze, mi nie przeszkadza. Przecież wywalczyłem awanse ze Śląskiem i Pogonią. Dla mnie ważne, by klub miał odpowiednio duże ambicje - mówi Tarasiewicz.

52-letni szkoleniowiec jest jednym z większych wygranych tego sezonu. Z zespołem Zawiszy zakończył pierwszą część sezonu na miejscu gwarantującym mu grę w grupie mistrzowskiej, a także awansował do finału Pucharu Polski. W piątek, 2 maja, powalczy o to trofeum na Stadionie Narodowym w Warszawie z Zagłębiem Lubin.

Kontrakt Ryszarda Tarasiewicza z Zawiszą dobiega końca po obecnym sezonie. Szkoleniowiec bydgoszczan zdradził, że klub póki co nie zaproponował mu przedłużenia umowy.

Chcesz wiedzieć więcej o Śląsku? Zapisz się na bezpłatny newsletter ŚLĄSK EXTRA >>