"Kibic w morzu ognia" - światowe media opisują incydent z meczu Śląska z Zagłębiem

Nie tylko polskie, ale i światowe media rozpisują się o ochroniarzu, który gazem łzawiącym zaatakował kibola Zagłębia - ten odpalił racę i stanął w płomieniach ognia. O zdarzeniu z derbów Śląska z Zagłębiem informują m.in. niemiecki Bild, brytyjskie Metro czy włoski Tuttosport.
Chcesz wiedzieć więcej o Śląsku? Zapisz się na bezpłatny newsletter ŚLĄSK EXTRA >>

Do zdarzenia doszło na początku sobotnich derbów, w których Śląsk Wrocław grał z Zagłębiem Lubin. Wówczas około 600 kiboli z Lubina odpaliło race, a jeden z nich stanął na ogrodzeniu. Wokół sektora gości zgromadziła się liczna grupa ochroniarzy firmy Impel. Jeden z nich użył gazu łzawiącego, kierując go w stronę kibica trzymającego odpaloną racę - w efekcie powstał "miotacz płomieni", a mężczyzna stojący na ogrodzeniu znalazł się przez chwilę w kuli ognia. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.Natychmiast polskie i światowe media szybko obiegło efektowne zdjęcie z wydarzenia. O niecodziennej sytuacji informowali m.in. dziennikarze w portalu największego niemieckiego tabloidu "Bild": "Polski policjant podpalił fana" - informował nagłówek do materiału filmowego, w którym widać było interwencję ochroniarza.

Głośno o incydencie było również w skandynawskich mediach. Norweski popołudniowy dziennik "Dagbladet" informował o "dramacie w polskim futbolu", a szwedzki "Aftonbladet" swój materiał zatytułował: "Kibic w morzu ognia. Przerażające zdjęcia z Polski".

Natomiast czeski "Sport" ironicznie sugerował, jak w Polsce rozwiązuje się problemy z pirotechniką na meczach. Z kolei szwajcarzy z portalu 20min.ch pisali "Poszkodowany kibic miał dużo szczęścia, wychodząc z pożaru bez szwanku".

O wydarzeniach z derbów Dolnego Śląska napisali nawet dziennikarze z Panamy. Poza tym o zachowaniu ochroniarza pisały również: włoski dziennik sportowy "Tuttosport", argentyńska "La Gaceta", portugalski maisfutebol.iol.pt, francuski magazyn "7sur7", amerykański Bleacher Report i brytyjski huffingtonpost.co.uk. Film z incydentu zamieściła również w swoim portalu francuska stacja telewizyjna TF1. Sytuacja z derbów nie umknęła też brytyjskiej gazecie "Metro".

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>