Piłkarska Liga Europy: Sevilla, która wcześniej wyeliminowała Śląsk awansowała do finału rozgrywek

Seviila, która w czwartej rundzie kwalifikacyjnej tej edycji Ligi Europy wyeliminowała Śląsk Wrocław, zagra w finale rozgrywek. Rywalem Hiszpanów będzie Benfica Lizbona.
Sevilla awansował do finału Ligi Europy po niewiarygodnie dramatycznym dwumeczu z inną hiszpańską drużyną - Valencią. W pierwszym pófinale Sevilla wygrała na swoim stadionie 2:0. Rewanż w Valencii był niesamowity. Gospodarze stopniowo odrabiali starty - już w 26. minucie gry po samobójczym trafieniu bramkarza Sevilli Beto, Valencia prowadziła 2:0. W 70. min Valencia podwyższyła na 3:0 i to ona była w finale Ligi Europy.

Jednak w końcówce meczu działy się rzeczy niebywałe. Sędzia doliczył 5 minut i na 15 sekund przed upływem 95. minuty Sevilla strzeliła gola na 3:1! Po wyrzucie z autu stoper Fazio głową przedłużył piłkę, a pomocnik M'Bia też głową z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Gol strzelony na wyjeździe dawał Sevilli awans do finału LE. Po chwili sędzia zakończył mecz - miejscowi piłkarze i kibice z rozpaczy płakali. A gracze Sevilli byli w euforii.

Sevilla w czwartej rundzie eliminacji do fazy grupowej tegorocznej LE wyeliminowała Śląsk Wrocław. Przypomnijmy, że w sierpniu 2013 roku w Hiszpanii Sevilla wygrała 4:1 (choć Śląsk po golu Marco Paixao prowadził 1:0). W rewanżu we Wrocławiu, Hiszpanie zdeklasowali Śląsk, bez problemów wygrywając aż 5:0.

W finale Ligi Mistrzów Sevilla zagra z Benfiką Lizbona. Benfika w pófinale okazał się lepsza od Juventusu Turyn. W pierwszym meczu w Lizbonie Benfica wygrała 2:1, a w rewanżu w czwartek w Turynie padł remis 0:0. Ten pojedynek był również niesłychanie dramatyczny - Benfica kończyła mecz w dziewiątkę.

Finał Sevilla - Benfika zostanie rozegrany na stadionie w Turynie.

Co ciekawe w 2012 roku Śląsk zagrał mecz z drugim finalistą tej edycji LE - Benfiką. Obydwa zespoły spotkały się wówczas w turnieju Polish Masters, który rozegrano na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Benfika pokonała wtedy Śląsk 4:2.