Sevilla w euforii: Pogromca Śląska Wrocław wygrał piłkarską Ligę Europy

- Sevilla wygrała z Benfiką Lizbona w piłkarskiej Lidze Europy. Mecz i dogrywka zakończyły się bezbramkowym remisem, a w serii rzutów karnych Hiszpanie wygrali 4:2. W drodze do finału Sevilla wyeliminowała m.in. Śląsk Wrocław.
Mecz był bardzo emocjonujący i widowiskowy. Obydwie drużyny grały ofensywnie, stwarzały sobie okazje strzeleckie, jednak bramki nie padały. Przed przerwą doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Sevilli. Po akcji Benfiki Gaitan był sam na sam z bramkarzem, a stoper Sevilli Fazio zdecydował się na wślizg. Gaitan padł w polu karnym, ale sędzia nie podyktował karnego.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Śląsk Extra!

Po przerwie groźniejsza była Benfica, ale piłkarzom portugalskiego zespołu nie udało się pokonać dobrze broniącego tego dnia Beto. W końcówce świetne okazje miała Sevilla - jednak Reyes oraz Bacca uderzali niecelnie.

Po 90 minutach gry był bezbramkowy remis, więc doszło do dogrywki, ale bramki i tak nie padły. W rzutach karnych zdecydowanie lepsza była Sevilla. Jej piłkarze pewnie wykonywali rzuty karne, a doskonale spisał się tez bramkarz Sevilli Beto, który obronił dwa strzały i jego drużyna serię jedenastek wygrała 4:2. Kiedy Beto obronił decydujący rzut karny, ekipę Sevilli ogarnęła szaleńcza euforia. Piłkarze, trenerzy oraz członkowie ekipy spontanicznie cieszyli się. Wielu z nich płakało ze szczęścia.

Dodajmy, że w tegorocznej edycji Ligi Europy Seviila grała ze Śląskiem Wrocław. Śląsk trafił na Hiszpanów w IV rundzie Ligi Europy. W pierwszym meczu w Hiszpanii wrocławianie przegrali 1:4 (prowadzili po bramce Marco Paixao 1:0), a w rewanżu Śląsk na swoim boisku został zdeklasowany i przegrał aż 0:5.

Sevilla FC po raz trzeci w historii triumfowała w Lidze Europejskiej. Wcześniej Hiszpanie sięgali po tytuł w sezonach 2005/2006 i 2006/2007 (Puchar UEFA).