Dalibor Stevanović sprawdzi formę Leo Messiego i Edinsona Cavaniego przed mundialem

Pomocnik Śląska Dalibor Stevanović znalazł się w gronie piłkarzy powołanych do reprezentacji Słowenii na towarzyskie mecze z Urugwajem i Argentyną.


- Bardzo się cieszę, że ponownie dostałem powołanie do kadry, tym bardziej że mojej drużynie narodowej przyjdzie się zmierzyć z naprawdę wielkimi drużynami. Dla Urugwaju i Argentyny będą to ostatnie mecze przed startem mundialu, więc na pewno wystąpią w najsilniejszych składach. Oczy niemal całej Ameryki Południowej będą skierowane na nas, dlatego mam nadzieję, że zaprezentujemy się z dobrej strony i uda nam się osiągnąć korzystne rezultaty - mówi Stevanović o powołaniu do kadry.

Pierwsze spotkanie reprezentacja Słowenii rozegra z Urugwajem 4 czerwca w Montevideo. Trzy dni później podopieczni Srecko Katanca zmierzą się w Buenos Aires z drużyną Argentyny.

Stevanović na reprezentacyjne zgrupowanie wyleciał dopiero w środę. - Selekcjoner Srecko Katanec bardzo chciał, abym był na zgrupowaniu od początku. Nie było to jednak możliwe bez zgody Śląska. Ostatecznie stanęło na tym, że jeszcze zagram z Cracovią, po czym wylecę do Ameryki Południowej. Tym samym opuszczę tylko jeden mecz WKS-u, a będę miał jeszcze dość czasu, by potrenować z reprezentacją i przygotować się do tych wymagających spotkań. Dziękuję prezesowi i trenerowi, że zgodzili się na takie rozwiązanie - mówi Słoweniec, dodając: - Jestem zadowolony, że Srecko Katanec docenił moją postawę. Już od kilku tygodni był ze mną w kontakcie. Mówił, że jeśli uda mi się utrzymać formę, to mam dużą szansę na wyjazd do Ameryki Południowej. Dotrzymał słowa, za co jestem mu ogromnie wdzięczny - kończy.

Dla Stevanovicia czerwcowe mecze będę okazją do poprawienia swoich reprezentacyjnych statystyk. Pomocnik w narodowej drużynie rozegrał dotychczas 17 spotkań. Swój kraj reprezentował na mistrzostwach świata w RPA w 2010 roku. Po raz ostatni zagrał w listopadzie ubiegłego roku w towarzyskim meczu z Kanadą.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>