Sport.pl

To będzie pierwszy transfer Śląska przed nowym sezonem

Dzisiaj Śląsk ma oficjalnie przedstawić pierwszego nowego zawodnika, który w przyszłym sezonie wystąpi w barwach wrocławskiej drużyny. To 18-letni napastnik Karol Angielski


Angielski urodził się w Kielcach i jest wychowankiem tamtejszej Korony, gdzie najpierw występował w zespołach juniorskich, a następnie w Młodej Ekstraklasie. Mówiło się o nim jako o jednym z najzdolniejszych graczy w kieleckim klubie, choć furory nigdy w nim nie zrobił. W kadrze pierwszej drużyny znajdował się od rundy wiosennej 2012/2013. W ekstraklasie wystąpił do tej pory ledwie w ośmiu meczach. Co ciekawe, jego debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej przypadł właśnie na mecz ze Śląskiem. Było to 13 marca 2013 roku. Spotkanie w Kielcach zakończyło się wówczas remisem 1:1, a Angielski spędził na boisku 120 sekund, zmieniając w 88. minucie Macieja Korzyma.

Młodzieżowy reprezentant Polski (Angielski grał w reprezentacjach U-18 i U-19) jest obecnie wolnym zawodnikiem. Mimo że miał propozycję profesjonalnego kontraktu, to 21 marca tego roku, dzień po swoich 18. urodzinach, Angielski postanowił odejść z Korony. Jak dowiedział się wroclaw.sport.pl, dziś Śląsk ma oficjalnie przedstawić 18-letniego snajpera. To będzie pierwszy transfer wrocławian przed nowym sezonem.

Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Więcej o: