Borussia Dortmund potwierdza. W sierpniu zagramy we Wrocławiu!

6 sierpnia Śląsk zagra z Borussią Dortmund we Wrocławiu. Tę informację oficjalnie potwierdziło ?Wyborczej? biuro prasowe niemieckiego klubu.
Pierwszy o takim meczu napisał niemiecki dziennik "Bild" na swojej stronie internetowej. W nocy w czwartku na piątek tabloid podał informacje dotyczące przygotowań do nowego sezonu piłkarzy Borussii Dortmund. Wynika z nich, że Borussia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 5 lipca. Na tym etapie treningów zespół będzie trenował bez piłkarzy, którzy zagrają w finałach mistrzostw świata w Brazylii.

Na pierwsze zgrupowanie, trwające od 8 do 12 lipca, Borussia pojedzie do Kirchberg w Austrii. Drugie zgrupowanie zaplanowano w Szwajcarii w Bad Ragaz. Potrwa ono od 29 lipca do 6 sierpnia. W tym czasie drużyna trenera Juergena Kloppa rozegra sparing z włoskim klubem Torino. Związane jest to z właśnie sfinalizowanym transferem włoskiego napastnika Torino Ciro Immobile, który przeszedł w tym tygodniu do Borussii Dortmund. Immobile został królem strzelców Serie A w ostatnim sezonie i ma w Dortmundzie zastąpić Roberta Lewandowskiego. Polak w nowym sezonie będzie grał w Bayernie Monachium.

Na stronie "Bildu" termin meczu z Torino FC nie jest dokładnie podany. Natomiast zaznaczono, że 6 sierpnia Borussia rozegra "Test in Breslau", co mogło oznaczać, że na Stadionie Miejskim rozegrany zostanie sparing pomiędzy Śląskiem i Borussią Dortmund.

W piątek potwierdziliśmy tę wiadomość. " Informacje Bilda są prawdziwe. 6 sierpnia zagramy we Wrocławiu mecz kontrolny. Naszym przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław" - napisali do "Wyborczej" przedstawiciele niemieckiego klubu. Śląsk na 6 sierpnia już wcześniej zarezerwował stadion.

Cztery dni po meczu we Wrocławiu Borusia ma zagrać sparing z Liverpoolem, a na 13 sierpnia zaplanowano mecz o Superpuchar Niemiec, w którym Borussia zmierzy się z Bayernem Monachium.

W Borussii Dortmund gra dwóch reprezentantów Polski: Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek