Śląsk zwycięski w pierwszym przedsezonowym sparingu: Błysnęli obcokrajowcy

Śląsk Wrocław pokonał 3:1 drużynę Piasta Gliwice w meczu sparingowym, który odbył się w Trzebnicy.

Dla wrocławian był to pierwszy sprawdzian przed startem nowego sezonu. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego przyjechali do Trzebnicy bez swoich pięciu podstawowych zawodników: Mariana Kelemena, Adama Kokoszki, Przemysława Kaźmierczaka, Sylwestra Patejuka i Dalibora Stevanovicia. Całej piątce 30 czerwca kończą się kontrakty z klubem. Mecz w bramce Śląska rozpoczął zatem Wojciech Pawłowski, a na prawej stronie defensywy pojawił się Kamil Dankowski.

Śląsk pierwszą bramkową okazję miał już po pięciu minutach. Szansy nie wykorzystał jednak Flavio Paixao. Za to swoją okazję na bramkę zamienili rywale. W 24. minucie spotkania Tomasz Podgórski wykorzystał dobre podanie z lewej strony boiska i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Do wyrównania podopieczni Tadeusza Pawłowskiego doprowadzili już raptem trzy minuty później. Sytuację sam na sam wykorzystał Robert Pich. Chwilę później doszło do starcia pomiędzy Rubenem Jurado i Wojciechem Pawłowskim. Hiszpan niefortunnie trafił w bramkarza Śląska, który musiał skorzystać z pomocy medycznej. Wojciech Pawłowski na boisku wytrzymał jeszcze kilka minut. Tuż przed przerwą opuścił murawę z grymasem na twarzy. Jego miejsce między słupkami zajął 18-letni Jakub Wrąbel. Wrocławianom jeszcze przed końcem pierwszej połowy udało się wyjść na prowadzenie. Obroniony strzał Roberta Picha skutecznie dobił Flavio Paixao.

Po przerwie na boisku zameldował się m.in. nowy napastnik Śląska Karol Angielski, zmieniając Marco Paixao, oraz testowany Waldemar Gancarczyk. W drugiej części meczu to nadal wrocławianie byli stroną przeważającą. Aktywny w szeregach WKS-u był przede wszystkim Sebino Plaku. Albańczyk dobrą dyspozycję w tym meczu potwierdził w 90. minucie, zdobywając bramkę po indywidualnej akcji. Do końca spotkania z powodu urazu nie dotrwał Tadeusz Socha.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Śląska 3:1.

W poniedziałek wrocławianie wyjadą na dziesięciodniowe zgrupowanie do Żagania, podczas którego rozegrają trzy sparingi.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:3 (1:2)

Bramki: Podgórski (24.) - Pich (27.), F. Paixao (45.), Plaku (90.)

Piast: Cifuentes (Szumski 60) - Szeliga, Polak (Osyra 46), Horvath, Klepczynski (Moskwik 46), Podgórski, Carles Marc (Hanzel 46), Amine (Bajer 30), Badia (Izvolt 46) Wilczek, Jurado (Kędziora 46).

Śląsk: Pawłowski (Wrąbel 42) - Zieliński (Socha 46, Hołota 60), Grodzicki (Calahorro 46), Pawelec, Dankowski (Ostrowski 46) - Droppa (Hateley 46), Hołota (Misik 46) - Pich (Plaku 46), Mila (Machaj 46), F. Paixao (Gancarczyk 46, Uliczny 82)- M. Paixao (Angielski 46)