Mariusz Pawełek oficjalnie w Śląsku: Podpisał dwuletnią umowę

Śląsk oficjalnie poinformował o kolejnym transferze. Piłkarzem wrocławskiej drużyny został Mariusz Pawełek. Były bramkarz m.in. Wisły Kraków związał się z WKS-em dwuletnią umową.


Piłkarz we Wrocławiu na badaniach medycznych przebywał od poniedziałku. We wtorek podpisał dwuletnią umowę ze Śląskiem, zawierającą klauzule przedłużenia o kolejny rok, pod warunkami spełnienia określonych wymagań.

- Cieszę się z wyboru Śląska i Wrocławia. Klub był bardzo konkretny w rozmowach. Miałem okazję zobaczyć bazę i warunki, zasięgnąłem też opinii kolegów z boiska, choćby Tomka Hołoty, z którym grałem w zeszłym roku w Polonii Warszawa. Widać, że Śląsk jest dobrze poukładanym i prowadzonym klubem i będzie liczył się w lidze. Uważam też, że pomogę drużynie swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami i Śląsk będzie miał z tego korzyści - mówił po podpisaniu umowy Pawełek.

Z zakontraktowania nowego bramkarza cieszył się również szkoleniowiec Śląska Tadeusz Pawłowski: - Rozpatrywaliśmy kilka kandydatur na pozycję bramkarza. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybór Mariusza Pawełka, bo to doświadczenie, bardzo duże umiejętności i na pewno jego obecność zwiększy rywalizację o miejsce w bramce - podkreślał trener Śląska.

Mariusz Pawełek ma 33 lata. W swojej karierze grał m.in. w Odrze Wodzisław i Polonii Warszawa. Ponadto spędził również pięć lat w Wiśle Kraków, z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma również występy w tureckich: Konyaspor, Rizespor, Adana Demirspor. Trzy tygodnie temu zawodnik rozwiązał kontrakt z Rizesporem. Pawełek był reprezentantem Polski. W biało-czerwonych barwach zagrał czterokrotnie.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>