Mariusz Pawełek nie może trenować ze Śląskiem

PRZEGLĄD PRASY. Z powodu anginy i kuracji antybiotykowej Mariusz Pawełek najwcześniej w piątek rozpocznie treningi ze Śląskiem Wrocław - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?
Wrocław.Sport.pl - polub nas na Facebooku >>

Pawełek we wtorek podpisał dwuletni kontrakt ze Śląskiem. 33-letni bramkarz został już oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik wrocławskiej drużyny, ale dołączy do niej dopiero pod koniec tygodnia. Na razie piłkarz ma anginę i nie może trenować.

- Mam nadzieję, że w piątek wszystko już będzie w porządku i dołączę do Śląska podczas zgrupowania w Żaganiu. - Nie chcę mieć większych komplikacji zdrowotnych, bo wciąż jestem na antybiotykach, obciążając serce. Ogólnie wszystkie badania wyszły bardzo pozytywnie, tylko muszę poczekać aż odłożę leki. Prezes też nalegał, żebym się w pełni wyleczył - mówi w rozmowie z "PS" Pawełek.

Przed nowym bramkarzem Śląska nie lada wyzwanie. Pawełek będzie musiał wejść w buty Mariana Kelemena, o którym śmiało można powiedzieć, że był jednym z najlepszych bramkarzy w historii wrocławskiego klubu. Grał w nim cztery lata, w tym czasie zdobywając m.in. mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski.

- Była to wiodąca postać tego zespołu i faktycznie wysoko zawiesił mi poprzeczkę. Każdy ma swoje plusy, ale wszystko wyjdzie w praniu. Chcę, jak najszybciej wejść w trening i być gotowy na pierwszy mecz ligowy z Ruchem 20 lipca. Chcę wywalczyć sobie miejsce w Śląsku, a jest to klub z dużymi ambicjami. Po mistrzostwie Polski sprzed dwóch lat możemy spokojnie walczyć o podium - zapowiada Pawełek.

Ćwierkamy także na Twitterze - obserwuj nas >>